مقاله

مزایا و ویژگی‌های جعبه لمینتی

مزایا و ویژگی‌های جعبه لمینتی

بخش زیادی از صنعت بسته‌بندی جدید در دست جعبه‌های لمینتی است. دنیای بسته‌بندی در حال حاضر در حال پیشرفت است و رقابت نیز بیشتر شده. به همین دلیل است که سفارشات جعبه و بسته‌بندی نیازمند نوآوری و خلاقیت بیشتری شده است. جعبه‌های لمینتی از جعبه‌های لوکس محسوب می‌شوند و بساری از محصولات در پوشش این بسته‌بندی، عرضه می‌شود. در این مقاله بیشتر با مزایا و ویژگی‌های جعبه لمینتی آشنا خواهیم شد.

 

جعبه لمینتی چیست؟

لمینت نام نوعی از مقوا نیست و در حقیقت نوعی پوشش است که به روی مقوا چسبیده می‌شود. در بیشتر مواقع از کاغذ‌های گلاسه استفاده می‌شود. طرح روی کاغذ گلاسه چاپ می‌شوند و پس از آن سلفون مات یا براق، بر روی کاغذ چسبانده می‌شود. استفاده از این روش در حالت مواج و روی سطح زبر مقوا دیگر بر کیفیت چاپ موثر نبوده و می‌توان از کیفیت بالایی در چاپ بهره برد.

لمینت به دو روش بر روی سطوح کاغذی و مقوایی قابل اجرا است. این دو روش به لمینت گرم و لمینت سرد معروف هستند و تنها تفاوت این دو روش در استفاده کردن از گرما در چسباندن لمینت است. در روش گرم، همزمان با فشاری که غلطک به لایه‌ها وارد می‌کند، حرارت نیز به سهولت این عمل کمک خواهد کرد. در لمینت سرد فقط از غلطک برای به هم چسباندن لایه‌ها استفاده می‌شود. در نهایت نیز از چسب سیلیکات یا صحافی، برای این کار استفاده می‌شود.

برای خواندن مقاله طراحی و تولید جعبه و بسته بندی میوه‌های صادراتی کلیک کنید.

 

مزایا و ویژگی‌های جعبه لمینتی

مزایا و ویژگی‌های جعبه لمینتی

 

مراحل ساخت جعبه لمینتی

 تولید و ساخت انواع جعبه‌های لمینتی، پروسه‌های متفاوتی دارد و ممکن است همیشه یکسان نباشد. اما روال کلی ساخت جعبه‌های لمینتی، با پیاده‌سازی طرح چاپی بر روی کارتن آغاز می‌شود. در مرحله بعد خط تیغ‌ها و محل تا خوردن مشخص می‌شود و در گام بعدی قالبی مناسب برای ساخت جعبه، آماده خواهد شد. پس از این مرحله زینک کار ساخته می‌شود و جعبه آماده چاپ می‌شود.

در مرحله چاپ، طرح بر روی لایه‌ای که قرار است به مقوا اضافه شود، چاپ خواهد شد. برای این چاپ از مقوای گلاسه یا مقوای پشت طوسی با وزن 180 گرم استفاده می‌شود. مرحله بعد، زمان سلفون کشی  و سپس لمینت کاری است. در نهایت مقواهای لمینت و آماده شده به بخش دایکات یا برش می‌روند، سرهم بندی می‌شوند و برای استفاده آماده هستند.

 

مزایا و ویژگی‌های جعبه لمینتی

مزایا و ویژگی‌های جعبه لمینتی

 

به طور کلی، کارتن لمینت از کارتن‌های معمولی بهتر و با کیفیتت‌تر هستند و می‌توان چاپی با کیفیت روی آنها انجام داد. درست است که این کارتن‌ها قیمت بیشتری نسبت به کارتن‌های معمولی دارند، اما طرفداران بسیاری دارند که دلیل این امر را می‌توان در اهمیت چاپ و کیفیت بسته‌بندی در جعبه‌های  لمینتی جستجو کرد.جعبه‌های لمینتی در افزایش فروش کسب و کارها تاثیر به سزایی خواهند داشت، یک ارائه قدرتمند از محصول قطعا به یقین افزایش فروش را به همراه خواهد داشت. با توجه به مسئله هزینه در بسته‌بندی‌های لمینتی، باید توجه داشته باشید که به همان اندازه که برای یک بسته‌بند حرفه‌ای هزینه می‌شود، به همان‌اندازه سودآور خواهد بود. شرکت بهنامان پک آماده ارائه مشاوره و تولید انواع لمینتی است. به همین منظور می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *