مقاله

جعبه کترینگ، مزایا، جنس مقوا و برش

جعبه کترینگ، مزایا، جنس مقوا و برش

با‌توجه به بالا بودن مشغله کاری بسیاری از مردم غذاهای خود را از رستوران‌ها یا کیترینگ‌ها سفارش می‌دهند. بالا بودن این نوع تقاضا باعث شده که تعداد کیترینگ‌ها افزایش یابد. از طرفی برای مشتریان علاوه بر خوش‌طعم بودن، رعایت نکات بهداشتی در بسته‌بندی اهمیت دارد. جعبه‌های کترینگ  یا جعبه‌های غذا بیرون‌بر برای غذاهای غیرفست‌فودی استفاده می‌شود. این نوع جعبه‌ها به دلیل استفاده از مقوای بهداشتی، آلودگی کمتری را به غذا می‌دهد و از طرفی سبک بودن و قابل بازیافت بودن آن باعث شده که رستوران‌ها برای استفاده از آن بیشتر ترغیب شوند. در این مقاله ما قصد داریم که جعبه کترینگ، مزایا، جنس و نوع مقوا را بررسی کنیم.

 

جنس مقوا جعبه کترینگ

جعبه کترینگ یا همان جعبه غذای بیرون‌بر بیشتر برای پکیج کردن مواد غذایی استفاده می‌شود. از آنجایی‌که این جعبه با غذا ارتباط مستقیمی ندارد، در نتیجه به‌طورکلی آن‌ها را میکروب‌زدایی می‌کنند تا از این نظر آلودگی مواد غذایی کاهش یابد. جنس این نوع جعبه‌ها معمولا از مقوایی به نام ایفلوت تولید می‌شود. این نوع مقوا به‌طور معمولا از پیوند چند ورق کاغذ کرافت تهیه می‌شود و همچنین پایین بودن قیمت آن باعث محبوبیت آن شده است. همچنین این نوع مقوا از مقاومت مناسبی برای غذاهای بیرون‌بر دارد.

برای خواندن مقاله کاغذ کرافت؛ انواع و تفاوت‌ها برای بسته‌بندی کلیک کنید.

 

جعبه کترینگ، مزایا، جنس مقوا و برش

جعبه کترینگ، مزایا، جنس مقوا و برش

 

مزایای استفاده از جعبه کترینگ

حفاظت از غذا مهم‌ترین رکن در تولید و بسته‌بندی مواد غذایی است. بنابراین جعبه‌های مواد غذایی باید به‌صورتی تولید شود که علاوه بر محافظت از حمل آن را ساده‌تر کند. جعبه‌های کترینگ علاوه‌بر مقاومت مناسب، وزن مناسبی دارد در نتیجه در حمل‌ونقل مشکلی ایجاد نخواهد کرد. 

یکی دیگر از مزایای استفاده از جعبه تبلیغات است. درصورتی‌که جعبه شما زیبا طراحی شود، این عامل باعث می‌شود که مخاطبان بسیاری جذب برند شما شوند.

 

جعبه کترینگ، مزایا، جنس مقوا و برش

جعبه کترینگ، مزایا، جنس مقوا و برش

 

برش و چاپ جعبه کترینگ

نوع چاپ و همچنین برش یکی از ارکان اصلی در تولید جعبه مواد‌غذایی به‌شمار می‌رود. دلیل اهمیت برش و چاپ جعبه کترینگ این است که برش باید به صورت دقیق اجرا شود تا مواد‌غذایی به‌درستی در آن قرار بگیرد. همچنین چاپ زیبا می‌تواند اثر مثبتی بر‌روی برندینگ شما ایجاد کند. 

چاپ بر‌روی جعبه کترینگ و رستوران‌ از دستگاهی به‌ نام فلکسو استفاده می‌شود و مراحل چاپ بر‌روی این جعبه‌ها انجام می‌دهند.

بعد از اینکه چاپ انجام شد، نوبت برش مقوا است که در این بخش از دستگاهی به نام دایکات استفاده می‌شود و مقواها را طبق ابعاد و اندازه‌های دقیق برش می‌زنند.

برای خواندن مقاله انواع و راهنمای بسته بندی مواد غذایی کلیک کنید.

 

با‌توجه به رشد درخواست غذاهای بیرون‌بر استفاده از جعبه‌های کترینگ یا همان جعبه‌های غذای بیرون‌بر هم افزایش پیدا کرده است. جعبه‌های کترینگ به دلیل مقاومت مناسب و همچنین نوع چاپ آن بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. در این مقاله ما جعبه کترینگ، مزایا، جنس مقوا، برش و چاپ آن را بیان کردیم. درصورتی‌که شما هم می‌خواهید از این نوع جعبه برای رستوران خود استفاده کنید، می‌توانید با کارشناسان بهنامان پک در ارتباط باشید تا جعبه کترینگ با طراحی  زیبا و مناسب محصول شما را ارائه کنند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *