مقاله

خلاقیت در طراحی جعبه پیتزا

طراحی جعبه‌ پیتزا یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید در رستوران‌ و فست‌فودی‌ها مورد بررسی قرار بگیرد. تا به‌ حال به این موضوع توجه کرده‌اید که اگر جعبه‌‌پیتزای شما المان‌هایی مانند بهداشت، زیبایی و حتی نام برندی که از آن خرید کرده‌اید را روی جعبه‌ی خود نداشته باشد، چه حسی پیدا می‌کنید؟ شاید از خوردن آن امتناع کنید یا حس خوبی نگیرید. طبیعتا برندهای بزرگ، جعبه‌ پیتزاهای خود را بی‌نام‌ ونشان به مصرف‌کننده نمی‌دهند. آن‌ها سعی می‌کنند برترین طرح‌ها را پیاده‌سازی کنند تا فروش بهتری داشته باشند. ما در این مقاله به بررسی خلاقیت در طراحی جعبه پیتزا می‌پردازیم.

 

ویژگی‌های جعبه‌ پیتزا

شاید در نگاه‌ اول یک جعبه‌پیتزا به نظر ساده به نظر بیاید اما باید بدانید که هرچه جعبه‌ پیتزای شما خلاقیت بیشتری داشته باشد، مشتریان بیشتر و راضی‌تری خواهید داشت. جعبه‌‌ پیتزا از دو نظر دارای اهمیت است. اول اینکه به حفظ کیفیت پیتزا کمک کند، دوم صرفه‌ی اقتصادی بالا آن می‌باشد که باید رعایت کنیم.

  • طرح و ظاهر‌جذاب
  • امکان خروج گرمای‌اضافی
  • چاپ علامت سبز‌سلامت بر‌روی جعبه
  • مقاوم‌بودن جعبه‌ پیتزا در برابر حرارت و گرما
  • استفاده از چاپ موردنظر و شخصی‌سازی‌ شده

 

خلاقیت در طراحی جعبه پیتزا

خلاقیت در طراحی جعبه پیتزا

 

نوع چاپ جعبه‌ پیتزا

بروزترین و متداول‌ترین تکنیک چاپ که در بسته‌بندی جعبه‌ پیتزا استفاده می‌شود، چاپ فلکسو است. چاپ فلکسو نوعی چاپ است که با استفاده از یک صفحه‌ی انعطاف‌پذیر که از جنس ژلاتین است، چاپ می‌شود.

در چاپ فلکسو به تعداد رنگ‌های استفاده شده باید کلیشه هم داشته باشیم. به طور مثال اگر در چاپ جعبه‌ پیتزا شما پنج رنگ اجرا شده باشد، باید پنج کلیشه استفاده شود. شما باید در هنگام سفارش با توجه به بودجه خود تعداد رنگ‌ها را مشخص کنید تا با حداقل رنگ، بهترین خروجی را داشته باشید.

برای خواندن مقاله قواعد و اصول طراحی جعبه پیتزا کلیک کنید.

ویژگی‌مقوا

مقوایی که برای تولید جعبه استفاده می‌شود سفید یا کرافت است. دارای پروانه‌بهداشتی است و این مدل طبق استانداردهای آمریکا بهترین نوع چاپ است.

 

خلاقیت در طراحی جعبه پیتزا

خلاقیت در طراحی جعبه پیتزا

 

خلاقیت در طراحی جعبه‌پیتزا

خلاقیت یک عنصر مهم در طراحی و بسته‌بندی محصولات است. طراحی جعبه‌پیتزا می‌تواند یک فرصت خوب برای بهتر دیده‌شدن محصول شما باشد. برندهای بزرگ همیشه سعی می‌کنند با استفاده از طراحی جدید در صدر جدول رقابتی باشند و خلاقیت خود را نمایش دهند. با ما همراه باشید تا بهترین ایده‌ها درباره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی جعبه‌پیتزا را بیان کنیم.

1.استفاده از طرح‌های منحصر به فرد

شما می‌توانید با استفاده از الگوها و طرح‌های جدید کاری کنید که جعبه‌پیتزا جذاب‌تر بنظر بیاید. می‌توانید با استفاده از خطوط و رنگ‌ها، طرح‌واره‌ای مختص به خود ایجاد کنید.

2.نوشتن شعار برند بر‌روی جعبه

تمام برندها یک شعار برای خود دارند که مشتریان با آن شما را می‌شناسند. شما می‌توانید آن شعار را روی محصول خود درج کنید تا جعبه‌پیتزا شما هم یادآور ارتباط دوطرفه‌ی شما باشد.

3.استفاده از طرح‌های جذاب در فضای داخلی

متفاوت باشید و به جای اینکه فضای‌خارجی را طراحی کنید، بر‌روی فضای داخلی تمرکز کنید. مثلا می‌توانید نقشه‌ی کشورهای مختلف یا جاده‌ها و مکان‌های معروف را ترسیم کنید تا جعبه‌پیتزای شما به یک جعبه‌ شگفت‌انگیز تبدیل شود.

4.طراحی و چاپ بازی بر‌روی جعبه

 تعداد زیادی از کودکان غذای موردعلاقه‌شان پیتزا است. شما می‌توانید جعبه را طوری طراحی کنید که به عنوان یک بازی استفاده شود. مثلا مار و پله یا منچ بازی‌هایی است که می‌توانید اجرا و پیاده‌سازی کنید.

5.فقط یک قطعه پیتزا

تا به‌حال برایتان پیش آمده که مشتری به عنوان میان‌وعده، فقط یک تکه پیتزا از شما بخواهد؟ می‌توانید جعبه‌هایی طراحی کنید که فقط یک اسلایس در آن باشد. بدین طریق می‌توانید دست رد به دوستداران پیتزا هم نزنید.

6.کیف پیتزا

می‌توانید به جای استفاده از یک جعبه، کمی خلاقیت به خرج بدید و با استفاده از کارد در کنار پیتزا آن را در قالب یک کیف نهایی‌سازی کنید.

 

 در این مقاله ما درباره خلاقیت در طراحی جعبه پیتزا صحبت کردیم. در نهایت خوب است بدانید که این موارد تنها بخش بسیار کمی از ایده هایی است که شما می‌توانید بر‌روی جعبه‌پیتزا خود اجرا کنید. خلاقیت و ارتباط بین محتوا و محصول شما بهتر است زیرنظر مشاوران و متخصصانی باشد که با طراحی و دیزاین جعبه‌ها آشنا هستند. بهنامان‌پک بهترین برندی است که می‌توانید برای خرید به آن اعتماد کنید و در صورتی قصد خرید جعبه پیتزا دارید می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *