مقاله

طراحی و تولید جعبه و بسته بندی میوهای صادراتی

برای بسیاری از کشورها، صادرات به یکی از مهمترین مسائل تبدیل شده است. هر کشور با توجه به موقعیت آب و هوایی خود میوه‌های خاصی را تولید می‌کند. به طور معمول کشورها از این فرصت استفاده می‌کنند و محصولات خود را صادر می‌کنند. صادرات میوه یکی از این نوع تجارت‌ها است. ایران با توجه به موقعیت آب و هوایی خود میوه‌های زیادی را صادر می‌کند. بسته‌بندی مناسب و زیبا یکی از ویژگی‌های مهم برای صادرات میوه است. در این مقاله ما طراحی و تولید جعبه و بسته بندی میوهای صادراتی را بررسی کنیم.

 

جعبه و بسته بندی صادراتی

همانطور که در قسمت بالا اشاره شد، امروزه صادرات برای کشورها از نظر اقتصادی اهمیت بالایی پیدا کرده است. بسیاری از کشورها با توجه به شرایط آب و هوایی خود میوه‌های مخصوصی را تولید می‌کنند. کشور ما به عنوان یک کشور چهارفصل، محصولات زیادی را تولید و صادر می‌کند. خرما، بادمجان، پسته، زعفران و مرکبات از جمله مهم‌ترین مواد غذایی است که صادر می‌شود. به همین دلیل بسته بندی میوه‌های صادراتی باید به صورتی باشد که علاوه بر سالم نگه داشتن میوه، زیبایی خوبی برای بازاریابی به همراه داشته باشد. بنابراین نوع بسته بندی از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه می خواهیم اهمیت طراحی و تولید جعبه بسته بندی میوه‌های صادراتی را بازگو کنیم.

انواع جعبه و بسته بندی که برای کسب و کار شما مناسب است. کلیک کنید.

اهمیت طراحی و تولید جعبه و بسته بندی محصولات صادراتی

شاید بسیاری از مردم بر این باورند که کیفیت محصولات برای صادرات کای است. البته در این موضوع هیچ گونه شکی وجود نخواهد داشت که کیفیت محصول عامل تعیین کننده صادرات است، اما طراحی بسته بندی می‌تواند تاثیر بالایی خواهد داشت. نوع و طراحی بسته بندی به دو دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است. این دو مورد عبارتند از:

1.تازگی و سالم ماندن محصول

اولین مسئله مهم در زمینه بسته بندی این است که طراحی باید به صورتی باشد که میوه تا رسیدن به مقصد باید سالم باشد و طراوت خود را حفظ کند. دلیل این کار این است از آنجایی‌که آب و هوای کشور مقصد با کشور تولید کننده متفاوت است، در نتیجه ممکن است میوه‌ها و محصولات خراب شود. بنابراین باید به صورتی باشد که از خرابی آن جلوگیری شود. البته بسیاری از میوه‌ها نارس برداشته می‌شود تا به هنگام رسیدن به مقصد رسیده شود. البته باز در این صورت نوع بسته‌بندی و استفاده از مقواهای مناسب بسیار اهمیت دارد.

 

طراحی و تولید جعبه بسته بندی میوهای صادراتی

طراحی و تولید جعبه بسته بندی میوهای صادراتی

 

2.طراحی زیبا و منحصر به فرد

دومین مورد که اهمیت بالایی دارد، طراحی و ساخت منحصر به فرد جعبه مقوایی است. بعد از کیفیت محصول نوع بسته بندی در جلب نظر مخاطب اهمیت بسیار بالایی دارد. یک مثال بارز در این مورد می‌توان به تولید زعفران است. کشور ایران به عنوان یکی از تولید کنندگان زعفران به شمار می‌رود. اما کشور اسپانیا به عنوان بزرگترین صادر کننده زعفران در جهان شناخته می‌شود. دلیل این هم این است که کشور اسپانیا زعفران‌های تولید شده در ایران را خریداری کرده و کشور اسپانیا با بسته بندی جذاب به سایر کشورها صادر می‌کند. همین موضوع باعث اهمیت طراحی برای صادرات محصول به سایر کشورها شده است.

جنس مقوا برای جعبه و بسته بندی میوه‌های صادراتی

برای بسته بندی و جابه‌جایی این نوع محصولات از جعبه‌های مقوایی و محکم استفاده کنید. اندازه بسته‌بندی بسته به نوع و اندازه میوه متفاوت است. به عنوان مثال بعضی از میوه‌ها نباید بر روی یکدیگر قرار بگیرند، بنابراین باید یک فضای جداکننده مناسب بین میوه‌ها قرار بگیرد. برای بسته بندی علاوه بر محکم بودن باید بتوان طرح‌های زیبایی را بر روی آن طراحی شود. جنس این نوع جعبه‌ها عبارتند از: انواع کرافت، سی فلوت، بی فلوت، ای فلوت و پنج لا هستند. همچنین برای زیباتر شدن این جعبه‌ها از سلفون و پنجره‌های خاص استفاده می‌شود.

 

طراحی و تولید جعبه بسته بندی میوهای صادراتی

طراحی و تولید جعبه بسته بندی میوهای صادراتی

 

انواع جعبه میوه صادراتی

در ادامه این قسمت می‌خواهیم انواع جعبه میوه صادراتی را بررسی کنیم.

1.جعبه میوه کوچک

این نوع جعبه‌ها معمولا به صورت کشویی هستند و برای مصرف میوه‌های از جمله گیلاس، آلبالو طراحی و بسته بندی می‌شوند.

2.جعبه میوه متوسط

برای میوه‌های صادراتی پرمصرف است و همچنین این نوع جعبه‌ها به نسبت جعبه میوه بزرگ کوچک‌تر است و میوه کمتری در آن قرار می‌گیرد. میوه‌هایی مانند نارنگی در این نوع بسته بندی قرار می‌گیرد. مزیتی که این نوع جعبه ها دارد این است که میوه‌ها در یک ردیف چیده می‌شوند و روی یکدیگر له نمی‌شوند.

3.جعبه میوه بزرگ

از این نوع جعبه برای میوه‌هایی که به سختی خراب می‌شوند و همچنین در حجم بالا صادرات می‌شود. میوه‌هایی مانند پرتقال، آووکادو و همچنین سبزیجاتی مانند بادمجان استفاده می‌شود.

4.جعبه میوه کرافت

این نوع جعبه به دلیل رنگ قهوه‌ای که دارد به مشتری حس خاکی بودن و سنتی را می‌دهد. بنابراین از این نوع بسته‌بندی برای محصولات ارگانیک استفاده می‌شود.

5.جعبه میوه خاص و لاکچری

همانطور که از اسم آن برمیاد از این نوع جعبه برای میوه‌های خاص و لاکچری استفاده می‌شود. به عنوان مثال ایران یکی از بزرگ‌ترین صادر کننده‌های خرما و پسته است. بنابراین نیاز است برای صادر این نوع میوه‌ها از این جعبه استفاده شود.

6.جعبه میوه‌های استندی و تکی

از این نوع جعبه‌ها برای میوه‌های تک و بزرگی مانند آناناس استفاده می‌شود. البته در برخی از میوه‌ها می‌توان تعداد بیشتری قرار داد. به عنوان مثال میشه از جعبه‌های استندی برای تعداد 4 عدد میوه آووکادو استفاده کرد.

بهترین مقوا برای بسته بندی کالا. کلیک کنید.

 

امروزه با توجه به اهمیت صادرات، کشورهایی ک میوه صادر می‌کنند بحث تولید جعبه و بسته بندی میوهای صادراتی از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین منظور طراحی و استفاده مقواهای مناسب باعث سالم ماندن میوه‌ها خواهد شد. شرکت بهنامان پک با داشتن تیمی خلاق و با استفاده از دستگاه‌های بروز آماده ارائه تولید جعبه میوه صادراتی است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *