مقاله

همه چیز درباره طراحی لیبل و تولید لیبل

همه چیز درباره طراحی لیبل و تولید لیبل

 هر برند برای معرفی خود و مشخص کردن محصول خود به مشتریان از لیبل بر‌روی محصولات استفاده می‌کنند. فرض کنید شما محصولی را تولید می‌کنید و از طرفی می‌خواهید که مشتریان با دیدن یک عکس، برند شما در ذهن‌ آن‌ها خطور کند. در این مقاله ما قصد داریم همه چیز درباره طراحی و تولید لیبل را بررسی کنیم.

 

لیبل چیست؟

لیبل یا برچسب بخش مهمی از برندینگ شما بر‌روی محصولات است. در طراحی لیبل شما اطلاعات کامل محصول، هویت برندی را برای مشتریان بازگو می‌کنید. اطلاعات شما بر‌روی لیبل محصولات شامل:اطلاعات محصول، بارکد، درباره شرکت، اطلاعات تماس، نام برند و هویت برند شما است.

 

انواع لیبل 

1.لیبل عمومی یا سفارشی

به طور‌کلی بسیاری از شرکت‌ها دو نوع برچسب ارائه می‌کنند. برچسب‌های عمومی به برچسب‌هایی می‌گویند که قبل از تولید و بسته‌بندی شده در فروشگاه‌ها وجود دارد. اما نوع دیگر لیبل، برچسب‌های اختصاصی است. این لیبل‌ها بر‌اساس لوگو، متن اختصاصی تولید می‌شود. بنابراین اگر شما محصول اختصاصی دارید و می‌خواهید که افراد مختلف برند شما را بشناسند می‌توانید سفارشات خود را به صورت اختصاصی در شرکت بهنامان پک تولید کنید.

اگر بخواهیم لیبل‌های عمومی را بررسی کنیم، می‌توانیم به برچسب‌هایی با عنوان پیام تشکر از خرید اشاره کنیم. نکته مهم در این قسمت این است که میزان هزینه برای طراحی لیبل اختصاص بیشتر از لیبل‌های عمومی است. 

2.لیبل افست یا رول

برچسب‌ها به دو روش افست یا رول تولید می‌شوند. در روش افست برچسب‌ها دورن شیت چیده می‌شود و به صورت تخت چاپ می‌گردد. در روش رول، برچسب بر‌روی رول کاغذ چاپ می‌شود.

برای خواندن مقاله چاپ افست، ویژگی‌ها و مزیت‌ها کلیک کنید.

3.لیبل قالب دار

این نوع لیبل با توجه به شکل یا قالب خاص به صورت دایره‌ای، مستطیل، پروانه‌ای و هر‌شکل دیگر در ابتدا یک قالب برای آن ساخته می‌شود. ساده‌ترین لیبل‌ها آنهایی هستند که بدون قالب و به شکل مستطیل تولید می‌شوند. اما اگر شما به دنبال یک لیبل خاص هستید، در ابتدا باید بگوییم که باید برای آن قالب تهیه شود. این نکته بسیار مهم است که هزینه لیبل قالب‌دار به دلیل طراحی بسیار بیشتر است.

 

محتوای لیبل باید شامل چه مواردی باشد؟

1.برند و نام تجاری

برندسازی و برندینگ برای هر شرکت بسیار مهم است. نحوه قرارگیری نام برند و لیبل تجاری بسیار اهمیت دارد. بنابراین توجه به این مسئله بسیار حائز اهمیت است.

2.برچسب توضیحات

توضیحات هر بخش برای محصول بسیار حائز اهمیت است. هر مشتری برای هر محصول بررسی می‌کند که آن چه ویژگی دارد. اطلاعات هر محصول باید به طور خلاصه بر‌روی هر محصول چاپ شود.

3.گرید لیبل

گرید محصول شامل مواردی از جمله جدول فوائد محصول، سری ساخت، تاریخ تولید، انقضا و بارکد است.

 

همه چیز درباره طراحی لیبل و تولید لیبل

همه چیز درباره طراحی لیبل و تولید لیبل

 

اهمیت لیبل زدن

1.احتیاط محصول و محتویات آن

برای محصولات شما باید احتیاط‌های لازم را ثبت کنید. به عنوان مثال برای مواد شوینده شما باید درج کنید که این محصول باید دور از دسترس اطفال قرار بگیرد. همچنین لیبل افراد را از محتویات محصول آگاه می‌کند.

2.شناخت محصول

برای هر شرکت اهمیت دارد که مشتریان با دیدن محصول از فاصله دور، اسم برند آن‌ها در ذهنشان تداعی شود. بنابراین لیبل باعث ایجاد و شناخت محصول شما خواهد شد.

3.طبقه بندی محصولات

هر برند ممکن است از یک محصولات، بتواند دسته‌های مختلف با ویژگی متفاوت تولید کند. به عنوان مثال یک شرکت تولید کننده شامپو، لیبل‌های متفاوتی از شامپو برای موهای خشک، شامپو برای موهای چرب را تولید کند. بنابراین باید لیبل‌هایی متفاوت تولید کند.

4.جلب توجه مشتریان

لیبل‌ها باید به صورتی طراحی شود که بتواند مخاطبان مختلفی را به خود جلب کند. به عنوان مثال ممکن است شما بخواهید یک جشنواره برگزار کنید و بخواهید مشتریان را به خود جلب کنید.

 

همه چیز درباره طراحی لیبل و تولید لیبل

همه چیز درباره طراحی لیبل و تولید لیبل

 

انواع لیبل

 در این قسمت قصد داریم که انواع لیبل را بررسی کنیم.

1.لیبل چسبدار

مشهورترین نوع لیبل، لیبل چسبدار است. در این نوع لیبل یک طرف چسب و طرف دیگر طرح محصول است. از این نوع لیبل می‌توان در اندازه و طرح‌های مختلف تولید کرد. این نوع برچسب به لیبل کاغذی معروف است.

2.لیبل پی وی سی

برخلاف لیبل چسبی، این نوع برچسب به دلیل وجود رشته‌های پلاستیکی بسیار مقاومت بیشتری دارد. میزان عمر این محصولات تا 5 سال است.

3.لیبل شیشه‌ای

این نوع برچسب برای محصولاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که شما می‌خواهید محتویات محصول شما مشخص شود.

4.لیبل مگنتی

این نوع برچسب زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که نیاز به جا‌به‌جایی لیبل بر‌روی کالا باشد. این نوع لیبل معمولا برای انبارها بسیار کاربرد دارد.

5.لیبل حرارتی

این نوع لیبل‌ها، نوشته‌ها را تا چند روز نگه می‌دارند و بعد از مدتی پاک می‌شود. این برچسب برای حمل و نقل و موارد پزشکی کاربرد دارد.

6.لیبل اموال

این لیبل برای ثبت اموال یک شرکت و یک اداره کاربرد دارد.

7.لیبل فلزی و پست فلزی

این نوع لیبل با توجه به مقاومت بالایی که دارد برای موارد صنعتی بسیار کاربرد دارد.

8.لیبل و یا برچسب وید

این نوع برچسب هنگام جدا شدن از سطح قسمتی که مشخص شده، روی سطح خود باقی می‌گذارد که نشان دهنده درجه اعتبار ساقط شده است. این برچسب برای گارانتی محصولات استفاده می‌شود.

9.لیبل امنیتی گچی

این نوع لیبل به صورت تکه تکه و خرد شونده است و هنگام کنده شدن به فرد اجازه نمی‌دهد که یکدست لیبل را بکند. این نوع لیبل برای ضمانت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

در این مقاله ما درباره لیبل، انواع، طراحی و تولید آن صحبت کردیم. وجود لیبل برای محصولات بسیار حائز‌اهمیت است. اینکه شما بخواهید چه نوع لیبلی را برای محصول خود تولید کنید، بستگی به محصول شما و برند شما دارد. در صورتی‌که قصد تولید لیبل برای محصولات خود را دارید کارشناسان بهنامان پک آماده ارائه مشاوره و تولید لیبل یا برچسب برای برند شما هستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *