مقاله

بررسی اهمیت ابعاد جعبه پیتزا

بررسی اهمیت ابعاد جعبه پیتزا

در ساخت جعبه پیتزا، علاوه بر نوع جنس مقوا، ابعاد جعبه پیتزا از اهمیت بالایی برخوردار است. این ابعاد علاوه بر نوع پیتزا که پیتزا آمریکایی باشد یا ایتالیایی، سایز خود پیتزا هم از اهمیت بالایی برخوردار است. ابعاد اندازه جعبه پیتزا تا آن اندازه اهمیت دارد که این عامل می‌تواند در تغییر طعم پیتزا اثر گذار باشد. در این مقاله ما قصد داریم اهمیت ابعاد جعبه پیتزا را بررسی کنیم.

 

اثر ابعاد جعبه پیتزا در طعم و مزه پیتزا

در مقاله‌های گذشته اشاره کردیم که جعبه پیتزا باید به صورتی باشد که میزان هوایی که وارد جعبه پیتزا می‌شود باید به صورتی باشد که میزان رطوبت و گرمای درون پیتزا حفظ شود تا طعم و مزه پیتزا تغییری نکند. به عنوان مثال اگر اندازه جعبه پیتزا بزرگ‌تر از خود پیتزا باشد، هوا و رطوبت داخل جعبه کنترل نخواهد شد و همین عامل باعث می‌شود. در صورتی که جعبه پیتزا بسیار کوچک باشد ممکن است که پیتزا به صورت فشرده درون جعبه قرار بگیرد و همین عامل باعث شکستن پیتزا و خراب شدن ظاهر آن شود.

برای خواندن مقاله اهمیت جعبه پیتزا در سلامت پیتزا کلیک کنید.

اثر ابعاد جعبه پیتزا در سالم رسیدن پیتزا

سالم رسیدن پیتزا به دست مشتریان برای هر فست‌فودی بسیار اهمیت دارد. بنابراین اولین گزینه در سالم رسیدن پیتزا به دست مشتریان انتخاب جعبه مناسب است. ویژگی یک جعبه پیتزا مناسب این است که ابعاد آن مناسب باشد و همچنین بسیار مقاوم باشد. پس در مرحله اول بهتر است که شما بدانید ابعاد پیتزای شما چقدر است و سپس بر‌اساس ابعاد آن پیتزای خود را سفارش دهید. بنابراین بهتر است که قبل از سفارش با کارشناسان بهنامان‌پک در ارتباط باشید، دوستان ما بهترین پیشنهاد را به شما ارائه خواهند داد.

 

بررسی اهمیت ابعاد جعبه پیتزا

بررسی اهمیت ابعاد جعبه پیتزا

 

انتخاب ابعاد جعبه پیتزا مناسب

همانطور که در قسمت بالا اشاره شد، ابعاد جعبه پیتزا در سالم رسیدن پیتزا بسیار موثر است. وقتی از ابعاد جعبه پیتزا صحبت می‌کنیم، منظور ما طول، عرض و ارتفاع است. در حالت عادی، ارتفاع جعبه پیتزا، 5 سانتی‌متر، عرض آن 30 سانتی‌متر و طول آن حدود 30 سانتی متر است. البته این اندازه به نوع پیتزا هم بستگی دارد. به عنوان مثال اگر پیتزای ما به شکل مستطیل باشد، دیگر اینجا طول و عرض جعبه متفاوت است. وقتی از ابعاد صحبت می‌کنیم دقیقا منظور ما چیست؟ در ادامه هر‌کدام از این موارد را توضیح خواهیم داد.

برای خواند مقاله قواعد و اصول طراحی جعبه پیتزا کلیک کنید.

ابعاد جعبه پیتزا

وقتی از ابعاد صحبت می‌کنیم منظورمون این است که جعبه پیتزا باید شامل طول، عرض و ارتفاع باشد.

ارتفاع جعبه پیتزا

شاید بتوان گفت یکی از مهم‌ترین موارد در ابعاد جعبه پیتزا است. به طور عمده ارتفاع 5 سانتیمتر مناسب است. البته انتخاب ارتفاع در واقع بستگی به حجم پیتزای شما دارد، به عنوان مثال برای پیتزا کیکی چون حجم آن زیاد است در نتیجه باید میزان ارتفاع آن بالا باشد. اگر ارتفاع جعبه پیتزا بلند باشد پیتزا قابلیت شکستن و بهم ریختن را دارد. و از طرفی اگر ارتفاع آن کم باشد ممکن است پیتزا به درب جعبه پیتزا بچسبد و ظاهر آن خراب شود.

عرض جعبه پیتزا

عرض جعبه باید به صورتی باشد که به اندازه کافی وجود داشته باشد تا به شکل اصلی آن آسیبی وارد نشود.

طول جعبه پیتزا

در ارتباط با جعبه پیتزا باید به صورتی فضا وجود داشته باشد که پیتزا در جعبه ثابت بماند.

 

بررسی اهمیت ابعاد جعبه پیتزا

بررسی اهمیت ابعاد جعبه پیتزا

 

متداول‌ترین ابعاد جعبه پیتزا

 در این قسمت قصد داریم در مورد ابعاد جعبه پیتزا صحبت کنیم. در این قسمت یکی ابعاد پیتزا رو بر‌اساس اندازه پیتزا یعنی پیتزای تک‌نفره، دونفره، خانواده و همچنین نوع پیتزا آمریکایی و ایتالیایی را معرفی خواهیم کرد. به عنوان مثال پیتزاهای ایتالیایی از نظر حجم بسیار کوچکتر از پیتزاهای آمریکایی است.

ابعاد پیتزا تک‌نفره

ارتفاع:حدود 3 الی 4 سانتی‌متر

عرض: 18 الی 19 سانتی‌متر

طول: 18 الی 19 سانتی‌متر

ابعاد پیتزا دو نفره

ارتفاع:حدود 4 الی 5 سانتی‌متر

عرض: 29 الی 38 سانتی‌متر

طول: 29 الی 38 سانتی‌متر

ابعاد پیتزا خانواده

ارتفاع:حدود 5 الی 7 سانتی‌متر

عرض: 40 الی 45 سانتی‌متر

طول: 40 الی 45 سانتی‌متر

ابعاد پیتزای ایتالیایی

ارتفاع:حدود 2 الی 3 سانتی‌متر

عرض: 28 الی 35 سانتی‌متر

طول: 28 الی 35 سانتی‌متر

ابعاد پیتزای آمریکایی

ارتفاع:حدود 5 الی 7 سانتی‌متر

عرض: 30 الی 45 سانتی‌متر

طول: 30 الی 45 سانتی‌متر

ابعاد جعبه پیتزایی که در قسمت بالا به ان اشاره شد به‌طور عمومی هستند. در حقیقت برای سفارش شما باید حتما این ابعاد را بر‌اساس حجم و اندازه پیتزای خود مشخص کنید.

 

در این مقاله ما در مورد اهمیت ابعاد جعبه پیتزا صحبت کردیم. اگر جعبه پیتزای شما بسیار بزرگ‌تر باشد ممکن است بر اثر جابه‌جایی پیتزای شما آسیب ببیند و از طرفی اگر جعبه پیتزای شما کوچک باشد ممکن است که پیتزا به ظرف بچسبد. بر همین اساس شما باید ابعاد جعبه پیتزای خود را بر‌اساس پیتزایی که تولید می‌کنید سفارش دهید. در صورتی‌که قصد سفارش خرید جعبه پیتزا دارید می‌توانید با کارشناسان بهنامان‌پک در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *