مقاله

ویژگی های یک جعبه پیتزا مناسب و ایده آل

امروزه در جهان ما شاهد افزایش تعداد فست فودها هستیم. در واقع ما هر روز برندها و رستوران‌های بسیاری را مشاهده می‌کنیم. یکی از ارکان مهم و اثرگذار در کیفیت پیتزا جعبه پیتزا است. گرم نگه داشتن پیتزا یکی از مهم ترین مزیت‌ها و کاربرد جعبه پیتزا است. در این مقاله ما قصد داریم که ویژگی های یک جعبه پیتزا مناسب و ایده آل را بررسی کنیم.

 

ویژگی‌های یک جعبه پیتزا

شاید کمتر کسی در شهر ناپولی ایتالیا به ویژگی‌های جعبه پیتزا کمتر فکر می‌کرد. در آن زمان پیتزا در جعبه‌های فلزی قرار می‌گرفت. سنگین بودن یکی از بدترین مشکلات جعبه پیتزا فلزی به شمار می‌رفت. با گذشت زمان و  پیشرفت تکنولوژی جعبه پیتزا به شکل امروزی به وجود آمد. جعبه پیتزا مقوایی نسبت به جعبه پیتزا فلزی سبک‌تر بود، بنابراین جایگزین مناسبی به شمار می‌رفت. در ادامه این مقاله ما می‌خواهیم بهترین ویژگی های یک جعبه پیتزا مناسب و ایده آل را بررسی کنیم.

جعبه پیتزا؛اصول طراحی و ساختار آن کلیک کنید.

دریچه تهویه هوا

شاید بتوان مهم‌ترین مزیت جعبه پیتزا به شمار آورد. در گذشته کمتر آشپزی به این موضوع فکر می‌کرد و در واقع همچین مسئله‌ای اهمیت نداشت. اما به زمانی که شما پیتزا را درون جعبه قرار می‌دهید گرمای حاصل از غذا اگر خارج نشود، ممکن است خمیر را نرم و خیس کند. همین عامل باعث ایجاد یک طعم بد در پیتزا خواهد شد. بنابراین در کنار جعبه‌های پیتزا دریچه‌هایی را به وجود آوردند تا گرمای حاصل از پیتزا خارج شود. البته این میزان دریچه‌ها باید به صورتی باشد که نه گرمای زیادی خارج شود که پیتزا سرد شود و نه به صورتی که گرمای زیاد باعث تغییر مزه پیزا شود. بنابراین شما باید جعبه پیتزایی را انتخاب کنید که تهویه مناسبی را برای جعبه در نظر بگیرد.

 

ویژگی های یک جعبه پیتزا مناسب و ایده آل

ویژگی های یک جعبه پیتزا مناسب و ایده آل

 

فضای حداقلی را در نظر بگیرد

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم جعبه پیتزا فضای حداقلی است. به طور معمول در پیتزا فروشی‌ها انبارهای کوچکی برای جعبه وجود دارد و این مسئله باعث ایجاد اهمیت دو چندان این ویژگی می‌شود. برای اینکار استفاده از ورق‌های ای فلوت بیشتر از ورق‌های بی فلوت استفاده می‌شود. ورق‌های ای فلوت نسبت به ورق‌های بی فلوت نازک‌تر بوده و فضای کمتری در انبار اشغال می‌کند. استفاده از جعبه‌هایی که دارای دیواره‌های جانبی شیب دار است می‌توان یکی را درون قالب دیگری جای داد.

بسته شدن سریع جعبه

یکی از بهترین مزیت‌ها جعبه پیتزا سریع‌تر بسته شدن جعبه است. رستوران‌‌ها و فست فودهای شلوغ زمان زیادی برای بسته بندی ندارند. بنابراین یکه جعبه پیتزا باید به خوبی برش داده شود تا در سریع‌ترین حالت ممکن آماده شود.

عدم تغییر شکل پیتزا

امروزه میزان سفارشات آنلاین به شدت بالا رفته است. یکی از مواردی که برای مشتری اهمیت دارد حفظ شکل ظاهری پیتزا به هنگام تحویل است. بنابراین نوع جعبه پیتزا باید به صورتی باشد که از تغییر شکل آن جلوگیری شود. در سال 1988 هنگامی که جعبه پیتزا هشت ضلعی معرفی شد، علاوه بر شکل ظاهری زیبا باعث شد که از میزان خرابی پیتزا جلوگیری شود. البته برای عدم جابه‌جایی پیتزا از محافظ های پلاستیکی استفاده می‌شود.

 

ویژگی های یک جعبه پیتزا مناسب و ایده آل

ویژگی های یک جعبه پیتزا مناسب و ایده آل

 

حفظ گرما پیتزا

گرم بودن و حفظ طعم پیتزا یکی از مهم‎‌ترین مواردی است که باید یک جعبه پیتزا داشته باشد. هرچقدر جعبه پیتزا کوچکتر باشد، در نتیجه فضای کمتری را برای عبور هوا خواهد داشت و این مورد می‌تواند گرمای پیتزا را بهتر حفظ کند. این تصور برای جعبه‌های هشت ضلعی نسبت به جعبه پیتزا مربعی دارد. البته امروزه برای حفظ گرما، بسته بندی زیباتر و تحویل سفارش به صورت یکجا از پاکت پیتزا استفاده می‌شود.

از مواد اولیه و کاملا بهداشتی استفاده شود

استفاده از کاغذهای بازیافت شده و حرارت دیده بسیار مهم است. در واقع جعبه در ساخت جعبه پیتزا باید تمام نکات و اصول بهداشتی رعایت شود. 

نگهداری پیتزا اضافی

گاهی اوقات پیش می‌آید که مقداری از پیتزای ما مصرف نشود. بنابراین باید آن را در یک ظرف جداگانه نگهداری کنیم. در این بین می‌توان از جعبه پیتزاهایی استفاده کرد که پرفراژ است. در این مدل شما می‌توانید با جدا کردن قسمتی از جعبه آن را به شکل یک جعبه کوچکتر تبدیل کنید.

چاپ و طراحی جعبه پیتزا

یکی از بهترین مواردی که باید رعایت شود طراحی و چاپ زیبا است. در واقع طرح مناسب و زیبا جعبه می‌تواند در جذب مخاطب و مشتری تاثیر بسزایی داشته باشد. ورق‌های ای فلوت قابلیت چاپ پذیری بالاتری نسبت به ورق‌های بی فلوت دارد.البته چاپ بر روی مقواهای سفید رنگ کیفیت بالاتری نسبت به جعبه‌های پیتزا با مقوای کرافت دارد.

چاپ بر روی جعبه به سه روش انجام می‌شود. چاپ افست اولین چاپ است که بر روی مقوای دوبلکسی صورت می‌گیرد. روش دیگر چاپ فلکسو است که بر روی ورق‌های موج‌دار استفاده می‌شوند که نسبت به چاپ افست کیفیت پایین‌تری دارد. روش سوم چاپ به صورت لمینیتی است. در این روش ابتدا قسمت روی کار با استفاده از مقواهای پشت طوسی و یا گلاسه چاپ افست صورت می‌گیرد.

قابل بازیافت باشد 

یکی دیگر از مواردی که بسیار مهم است، قابل بازیافت و همچنین قابلیت دور ریختن راحت را داشته باشد. میزان کوچک شدن و همچنین تا شدن آن باید به صورتی باشد که به راحتی در درون کیسه زباله و یا سطل قرار بگیرد. البته از آنجایی‌که بیشتر جعبه‌ها به صورت مقوایی است، آسیب و صدمه کمتری به محیط زیست وارد می‌شود.

بهترین مقوا برای جعبه فست فود کلیک کنید.

 

در این مقاله ما سعی کردیم تا ویژگی های یک جعبه پیتزا مناسب و ایده آل را بررسی کنیم. حفظ شکل، طعم و همچنین حمل راحت از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های جعبه پیتزا مناسب است. بنابراین شما باید جعبه‌ای را انتخاب کنید که بهترین ویژگی را داشته باشد. بنابراین این محصول باید توسط شرکتی با تجهیزات مدرن و همچنین مواد اولیه مناسب در محیطی پاکیزه تولید شود.

شرکت بهنامان پک با داشتن سابقه طولانی آماده تولید انواع جعبه پیتزا و فست فود با طراحی منحصر به فرد برای برند شما با بالاترین کیفیت است.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *