مقاله

جعبه همبرگر؛ انواع و نمونه های خلاقانه

طراحی زیبا و خلاقانه جعبه‌های غذا بخش جدایی ناپذیر صنعت مواد غذایی است. شاید بتوان گفت بعد از کیفیت محصول، بسته بندی دومین رکن مهم برای یک محصول است. خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی جعبه‌های زیادی تولید شده است. جعبه های همبرگر به صورت‌های مختلف در حال تولید است. شرکت مک دونالد را می‌توان به عنوان اولین برند خلاق در زمینه تولید جعبه‌ و بسته بندی همبرگر نام برد. در این مقاله ما قصد داریم جعبه همبرگر؛ نمونه های خلاقانه جعبه برگر را بررسی کنیم.

 

بسته بندی همبرگر

همانطور که در قسمت بالا اشاره شد امروزه با گسترش رستوران‌ها و فست فودها صنعت بسته بندی رو به پیشرفت است. نوع کاغذ مورد استفاده در جعبه‌ها و بسته بندی همبرگر به چاپ و نوع استفاده بستگی دارد. بیشتر اوقات از مقواهای گلاسه‌ای برای چاپ زیبا و همچنین از کاغذهای متفاوت برای بسته بندی کاغذی استفاده می‌شود. در ادامه ما می‌خواهیم چند نوع از این بسته بندی‌ها را معرفی کنیم.

کاغذهای پوستی و مومی

اولین نوع بسته بندی را می‌توان استفاده از کاغذهای مومی و پوستی نام برد. در واقع کاغذهای مومی و پوستی ورژن جدید همان کاغذها ساندویچ نام برد. البته در مدتی کوتاه از بسته بندی‌های آلومینیومی استفاده می‌کردند. این پوشش‌ها به نسبت کاغذها سخت قابل بازیافت بودند و از طرفی به هنگام استفاده از غذاهای گرم باعث انتقال گرما به دست می‌شد. به همین دلیل کاغذهای پوستی و مومی جایگزین مناسبی بود. چاپ طرح‌های مختلف بر روی این نوع کاغذها هم بسیار راحت است. این نوع کاغذها گاهی برای بیرون‌بر و گاهی هم برای سرو در محل رستوران انجام می‌شود.

 

جعبه همبرگر؛ انواع و نمونه های خلاقانه جعبه برگر

جعبه همبرگر؛ انواع و نمونه های خلاقانه جعبه برگر

 

جعبه همبرگر بیگ مک (Big Mac)

یکی از طراحی‌های جذاب مک دونالد به شما می‌رود. کاربری ساده، قابل حمل بودن  از ویژگی‌های این نوع جعبه است. این نوع بسته بندی می‌تواند به حالت ایستاده قرار بگیرد و شما می توانید به راحتی آن را بر روی میز یا هر سطح صافی قرار دهید. وجود دسته باعث حمل راحت محصول و برگر خواهد شد. همچنین این بسته بندی دارای دو قسمت است که یکی محل قرارگیری برگر و قسمت دیگر را می‌توان از آن به عنوان جعبه سیب زمینی استفاده کرد.با این نوع بسته بندی شما می توانید به هنگام رانندگی یا به هنگام سرکار از محصول غذایی خود استفاده کنید.

جعبه همبرگر هشت ضلعی

در مقاله‌های گذشته ما به این نکته اشاره کردیم که طراحی و زیبایی بسته بندی می‌تواند در جذب مخاطب بسیار مفید باشد. یکی از این موارد استفاده از جعبه برگر هشت ضلعی است. این نوع جعبه به دلیل داشتن ضلع‌های مختلف می‌تواند به صورت خیلی مناسب در دست افراد قرار بگیرد و حمل آن بسیار راحت است. یکی از مزیت‌های این نوع بسته بندی این است که شما می توانید باقی مانده برگر خود را در جعبه قرار دهید و با خود به راحتی حمل کنید.

جعبه همبرگر بیرون بر

این نوع بسته بندی برای سفارش‌های بیرون بر فست فودها است. در این نوع بسته بندی از ورق‌های موجدار میکرو استفاده می‌شود. نوع طراحی این نوع بسته بندی به صورتی است که فضای اصلی جعبه را همبرگر می‌گیرد و در کنار آن فضای مناسبی برای سیب زمینی، سس و نوشیدنی قرار می‌دهند. برای گرم ماندن سیب زمینی و همبرگر یک فضای خالی دیگر طراحی کردند و از این طریق باعث گرم ماندن و تازگی محصول می‌شد. از آنجایی‌که این نوع بسته بندی از مقوا تهیه شده است، بنابراین به راحتی قابل بازیافت است و می‌توان گفت دوست دار محیط زیست به شمار می‌رود.

جعبه همبرگر صدفی 

یکی از قدیمی‌ترین نوع بسته بندی برای برگر است. این نوع جعبه می‌تواند از جنس مقوا ایندربرد و هم پشت طوسی باشد. جعبه صدفی در تمامی ابعاد و رنگ‌های چاپی مختلف قابل طراحی است و سازگاری بسیار زیادی با محیط زیست دارد. در استفاده از این نوع جعبه، برگر درون کاغذ مومی میگذارند و بعد داخل جعبه قرار می‌دهند. دلیل انجام این‌کار حفظ گرما برگر است، پون این نوع جعبه نازک است و ممکن است گرمای زیادی خارج شود. این نوع بسته بندی در طرح‌ها و ابعاد مختلف تولید می‌شود. یکی از ویژگی این نوع جعبه تولید سایزهای مختلف با توجه به اندازه نان، برگر و محتویات آن است. در نتیجه می‌توان ابعاد و طرح‌های مختلفی را در نظر گرفت. این جعبه به دلایل تولید در سایزهای مختلف و همچنین طرح‌های مختلف یکی از پرطرفدارترین نوع بسته بندی به شمار می‌رود. شرکت بهنامان پک آماده تولید این نوع بسته بندی در سایزها و طرح‌های مختلف است.

 

جعبه همبرگر؛ انواع و نمونه های خلاقانه جعبه برگر

جعبه همبرگر؛ انواع و نمونه های خلاقانه جعبه برگر

 

جعبه همبرگر قفل شو

یکی از طرح‌های جالب و جذاب، جعبه قفل شو است. حجم و ابعاد این نوع بسته بندی می‌تواند گزینه مناسبی برای بسته‌ بندی همبرگر باشد. جنس این نوع جعبه از دوبلکس بهداشتی و ایندربورد است. با توجه به جنس این نوع بسته بندی طرح‌های مختلفی را می‌توان با استفاده از چاپ افست بر روی آن طراحی کرد. جعبه همبرگر قفل شو با توجه به داشتن ورق‌های کناری، بسته به صورت کامل قفل شده و در نتیجه شما می‌توانید همبرگر را به راحتی حمل کنید.

بهترین مقوا برای جعبه فست فود کلیک کنید.

 

با توجه به گستردگی رستوران‌ها و فست فودها، استفاده از جعبه‌های همبرگر اهمیت بالایی پیدا کرده است. نوع بسته بندی و همچنین طراحی زیبا این نوع بسته بندی می‌تواند تاثیر بسزایی در جذب مخاطب داشته باشد. شرکت بهنامان پک با سابقه طولانی در طراحی و تولید انواع جعبه همبرگر می‌تواند شما را طراحی منحصر به فرد و همچنین تولید یک جعبه با کیفیت همراهی کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *