مقاله

نکات مهم در طراحی و تولید جعبه سیب زمینی

نکات مهم در طراحی و تولید جعبه سیب زمینی

سیب‌زمینی یک میان وعده و پیش‌غذای محبوب در دنیا محسوب می‌شود. معمولا بسیاری از افراد سیب‌زمینی را به عنوان پیش‌غذا در کنار سایر سفارشات درخواست می‌کنند. جعبه سیب‌زمینی باید از نظر طراحی جذاب باشد و نظر مخاطب را به خود جلب کند. همچنین از نظر اندازه باید به صورتی باشد که حجم مناسبی را درون خود جای دهد. در این مقاله ما قصد داریم نکات مهم در طراحی و تولید جعبه سیب‌زمینی را شرح دهیم.

 

جعبه سیب‌زمینی و ویژگی‌های آن

با توجه به درخواست و بالا بودن سفارشات سیب‌زمینی، معمولا رستوران‌ها از جعبه سیب‌زمینی استفاده می‌کنند. بسته‌بندی برای سیب‌زمینی انواع مختلفی دارد از جمله جعبه سیب‌زمینی درب دار، سینی  سیب‌زمینی و قیف سیب‌زمینی است. این روزا قیف سیب‌زمینی طرفداران بسیاری پیدا کرده است. جنس جعبه سیب‌زمینی از مقوا و کاغذ ایندربرد و مقوای کارتنی است. به‌طور معمول روش چاپی بر‌روی این نوع جعبه‌ها به صورت چاپ افست، چاپ فلکسو و چاپ لمینتی است. البته نوع چاپ بیشتر به جنس مقوا بستگی دارد. به طور معمول در چاپ جعبه سیب‌زمینی از چاپ افست استفاده می‌شود.

برای خواندن مقاله، انواع جعبه فست فود، جنس و چاپ کلیک کنید.

چاپ جعبه سیب زمینی

همانطور که در قسمت بالا اشاره شد بیشترین نوع چاپ بر‌روی جعبه به صورت چاپ افست و چاپ فلکسو است. چاپ کارتن به صورت تک رنگ، دو رنگ و سه رنگ چاپ فلکسو است و چهار رنگ چاپ افست لمینتی است. طراحی و نوع چاپ به عوامل زیادی از جمله نوع جنس مقوا و همچنین هویت بصری برند بستگی دارد.

 

نکات مهم در طراحی و تولید جعبه سیب زمینی

نکات مهم در طراحی و تولید جعبه سیب زمینی

 

جنس مقوا جعبه سیب زمینی

بیشتر این نوع محصولات از جنس مقوای ایندربرد و مقوای کارتنی است. دلیل انتخاب این نوع مقوا و کاغذ این است که شما می‌توانید با استفاده از چاپ افست و فلکسو طرح‌های مختلف را روی جعبه چاپ کنید. بیشتر این مقواها از نظر بهداشتی  اینقدر گرما دیده‌اند تا کمترین آلودگی به مواد غذایی منتقل شود. 

 

انواع جعبه سیب زمینی

با توجه به سفارش بالای این محصول در رستوران‌ها و فست‌فودها، تعداد سفارش و نوع طراحی این نوع جعبه‌ها هم افزایش پیدا کرده است. بنابراین در این قسمت می‌خواهیم انواع جعبه سیب‌زمینی را توضیح دهیم.

 جعبه سیب زمینی درب دار

جعبه سیب‌زمینی درب دار یکی از محصولاتی است که بیشترین سفارش را از رستوران‌ها و فست‌فودها دارد. جعبه سیب‌زمینی درب دار را شما می‌توانید از آن برای سفارشات درونی و سفارشات بیرون‌بر استفاده کنید. اگر مجموعه‌ای هستید که میزان سفارشات بیرون‌بر شما بالا است،جعبه سیب‌زمینی درب دار می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

جنس مقوای این نوع جعبه از مقوای دوبلکس بهداشتی و ایندر برد است. با‌توجه به طراحی و رنگ‌بندی‌های متنوع معمولا از چاپ افست برای این جعبه‌ها استفاده می‌شود. 

 

نکات مهم در طراحی و تولید جعبه سیب زمینی

نکات مهم در طراحی و تولید جعبه سیب زمینی

 

سینی سیب‌زمینی سالنی

این نوع بسته‌بندی مخصوص سفارشات درون سالنی است و رستوران‌ها و فست‌فودی‌ها از این نوع بسته‌بندی برای سفارشات درون سالنی خود استفاده می‌کنند. 

جنس این نوع بسته‌بندی از مقوای دوبلکس بهداشتی و ایندربرد است. همچنین نوع چاپ برای سینی سیب‌زمینی چاپ افست است.

 

نکات مهم در طراحی و تولید جعبه سیب زمینی

نکات مهم در طراحی و تولید جعبه سیب زمینی

 

قیف سیب زمینی

همانطور که گفته شده سیب‌زمینی سرخ‌کرده به عنوان یک میان وعده طرفداران بسیاری دارد. به همین دلیل این روزها فروشگاه‌هایی وجود دارند که فقط سیب‌زمینی سرخ کرده عرضه می‌کنند و بسیاری از مردم به عنوان یک میان وعده مصرف می‌کنند.

قیف سیب‌زمینی به دلیل راحت بودن حمل آن و طرح جالب آن توانسته توجه زیادی را به خود جلب کند.

جنس قیف سیب زمینی از مقوای تحریر ایندربرد و چاپ آن افست است.

 

نکات مهم در طراحی و تولید جعبه سیب زمینی

نکات مهم در طراحی و تولید جعبه سیب زمینی

 

سایر جعبه‌های سیب زمینی 

جعبه و بسته‌بندی‌های مختلف دیگری از جعبه‌های سیب‌زمینی وجود دارد. مانند جعبه سیب‌زمینی هرمی، جعبه سیب‌زمینی درب هلالی، جعبه سیب‌زمینی کشویی از جمله بسته‌بندی هستند که برای سیب‌زمینی سرخ‌کرده استفاده می‌شود. جنس این نوع جعبه سیب‌زمین ها معمولا از مقوای ایندربرد و دوبلکس بهداشتی است. همچنین از چپ افست و یا فلکسو استفاده می‌کنند.

 

چه جعبه سیب‌زمینی سفارش دهیم؟

برای سفارش و خرید جعبه سیب‌زمینی در وهله اول باید نوع تحویل خود را مشخص کنید. برای سفارشات درون سالنی، شما باید از سینی سیب‌زمینی استفاده کنید و برای سفارشات بیرون‌بر شما باید از جعبه‌های درب دار استفاده کنید.

نوع طراحی و چاپ جعبه مقوایی بسته به سلیقه شما و همچنین هویت بصری برند شما بستگی دارد. شرکت بهنامان پک با داشتن سابقه طولانی در تولید انواع جعبه و بسته‌بندی آماده مشاوره، طراحی و تولید اختصاصی جعبه سیب‌زمینی برای برند شما است.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *