مقاله

ترندهای طراحی بسته بندی برای سال 2022

 طراحی جعبه و بسته بندی در فضای مارکتینگ و برندینگ اهمیت زیادی پیدا کرده است. کیفیت محصول در جذب مشتری بسیار مهم است اما طراحی زیبا جعبه و بسته بندی تاثیر بسیاری در جذب مخاطبان دارد. در بسیاری از مواقع برای ما پیش آمده که به شکل ظاهری و طراحی بسته بندی اهمیت داده‌ایم. در این مقاله قرار است که ما ترندهای طراحی بسته بندی سال 2022 را بررسی کنیم.

 

ترندهای بسته بندی سال 2022

امسال هم مانند سال‌های گذشته در ابتدای سال میلادی طراحی‌های خاصی مورد توجه قرار گرفته است و به زبان عمومی ترند شده است. سال 2020 را می‌توان یک سالی در نظر گرفت که تغییرات زیادی در سبک زندگی مردم جهان داشت. این نوع تغییر سبک زندگی مردم باعث شد که در دنیای مارکتینگ این مسائل اثرگذار باشد. یکی از این موارد که ارزش خود را حفظ کرده و همچنین اهمیت بیشتری پیدا کرده است بسته و طراحی محصول است.

از آنجایی که در دوران کرونا ارتباط برندها و مشتریان قطع شده بود، طراحی بسته بندی اهمیت بالایی پیدا کرده است. بنابراین شرکت‌های با طراحی مناسب و زیبا می‌توانستند پیام خود را به مشتریان برسانند. با توجه به بیشتر شدن این اهمیت، در مورد این موضوع طرح‌هایی ترند شد.

بسته بندی رنگارنگ و نوستالژیک باعث شد که مشتریان بیشتری جذب شوند. در ادامه این مقاله ترندهای طراحی بسته بندی سال 2022 را بررسی خواهیم کرد.

تایپوگرافی

شاید در مرحله اول بسیاری از افراد به نوشته بزرگ روی بسته توجه کنند. بنابراین استفاده از تایپوگرافی از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع شما با طراحی و استفاده از فونتی خاص باعث دیده شدن برند شما خواهد شد. از طرفی امروز بسیاری از مردم می‌خواهند خریدی ساده، کارآمد و سریع داشته باشند.بنابراین ویژگی‌های محصول با طراحی تایپوگرافی مناسب باید به صورت خلاقانه و واضح باشد. استفاده از رنگ‌ها و فونت‌های مدرن و بولد تاثیر بسزایی در مارکتینگ شما خواهد داشت.

 

ترند طراحی و بسته بندی جعبه 2022

ترندهای طراحی بسته بندی برای سال 2022

 

بسته بندی نوستالژیک

استفاده از طراحی‌ها مدرن باعث جذب افراد نوجوان شده است و همچنین استفاده از طراحی‌های نوستالژیک به علت جذب افراد مسن باشد. از طرفی بسیاری از شرکت‌ها از بسته بندی‌های نوستالژیک خود استفاده کردند تا شاید بتوانند قدمت خود را به رخ رقبا بکشاند. 

گاهی استفاده از بسته بندی‌های نوستالژیک باعث یادآوری خاطره‌های شیرین گذشته برای مشتریان می‌شود. بنابراین استفاده از این نوع طراحی بسیار ترند شد.

بسته بندی مینیمال

در دنیای شلوغ و همچنین دنیای پر تلاطم استفاده از طراحی‌های ساده و استفاده از بسته بندی‌های مینیمال باعث شد که مردم به سمت این نوع بسته بندی‌ها ترغیب شوند. دقیقا بعد از کرونا بسیاری از مردم به دنبال آسایش بودند و به همین خاطر استفاده از طرح‌های مینیمال باعث شد که بسیاری از شرکت‌ها ترغیب شوند از این نوع طراحی استفاده کنند.

طراحی سه بعدی

بازی با اعماق و ایجاد توهم باعث جذب مشتری و افزایش حس کنجکاوی وی خواهد شد. طراحی سه بعدی بسیار مشکل است و این‌کار باید توسط طراحان حرفه‌ای صورت بگیرد. البته هزینه طراحی و ساخت بسته بندی‌های سه بعدی بسیار زیاد است. بسیاری از شرکت‌ها برای معرفی محصول خاص خود از این نوع طراحی استفاده می‌کنند.

استفاده از زمینه سفید در بسته بندی

طراحی بسته بندی سفید به علت تاثیر روانی آرامش دهنده و در بین بسیاری طراحان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. در امسال طرح‌های بسیاری هستند که با توجه به رنگ سفید توانسته اند طرح زیبایی را خلق کنند.

 

ترند طراحی و بسته بندی جعبه 2022

ترندهای طراحی بسته بندی برای سال 2022

 

چاپ درون جعبه

شاید استفاده از این نوع طراحی نوعی حالت شادی در چهره مشتریان به هنگام باز کردن جعبه ایجاد کند. در واقع  بیشتر مواقع طراحی‌ها بر روی جعبه قرار می‌گیرد و درون جعبه طرحی وجود ندارد. اما امروزه طرح‌های داخل جعبه بسیار می‌تواند در جذب مخاطب موثر باشد.

از این نوع جعبه‌ها می‌توان در بسته بندی جعبه‌های لباس، کفش و همچنین جعبه پیتزا و یا جعبه غذا استفاده کرد.

استفاده از متریال خاص و مرغوب

استفاده از متریال خاص و زیبا حس خاص بودن را به مخاطبین می‌دهد و از طرفی استفاده از متریال دوستدار محیط زیست می‌تواند تاثیر بسیار زیادی برای افراد دوستدار محیط زیست داشته باشد و همچنین در تبلیغات برند تاثیر فراوانی دارد. استفاده از رنگ‌های کرم، تیره می‌تواند جلوه خاصی به محصول شما بدهد. به عنوان مثال در تولید جعبه‌های پیتزا باید از مواد اولیه مناسب استفاده کرد تا این نوع جعبه‌ها بهداشتی باشد.

برای مطالعه و بررسی جعبه پیتزا؛اصول طراحی و ساختار آن کلیک کنید.

استفاده از المان‌های محلی

در کشورهای و شهرهای توریستی می‌توان از طرح و نمادهای آن شهر استفاده کرد. این‌کار علاوه بر ایجاد یک طرح خاص باعث معرفی مناطق گردشگری شهر و کشور شما به مسافران خواهد شد. به عنوان مثال استفاده از نمادهای شهری بر روی جعبه پیتزا، جعبه فست فود و غذاهای بیرون‌بر بسیار خاص است.

استفاده از بارکد

شما می‌توانید از بارکد بر روی بسته بندی‌های خود استفاده کنید. این‌کار باعث جذب مخاطب شده و همچنین شما می‌توانید سایت و حتی سوشال خود را برای نشان دادن سایر محصولات استفاده کنید.

 

یکی از راه‌های جذب مخاطب استفاده از طراحی‌های زیبا و منحصر به فرد است که می‌تواند در جذب مشتریان و مخاطبان تاثیر بسیاری داشته باشد. استفاده از مواد اولیه مناسب و طراحی‌های زیبا مهم ترین مسائل برای تولید جعبه‌های خاص و شیک است. در این مقاله ما ترندهای طراحی بسته بندی سال 2022 را بررسی کرده‌ایم. شرکت بهنامان پک با سابقه طولانی در طراحی و تولید جعبه پیتزا، جعبه فست فود، جعبه غذا و تولید پاکت کاغذی آماده ارائه خدمات طراحی و تولید جعبه برای برند شما است.

بازگشت به لیست