مقاله

جعبه استندشو، انواع و چگونگی طراحی آن

جعبه استندشو، انواع و چگونگی طراحی آن

استفاده از جعبه‌ها با طرح زیبا می‌تواند در برندینگ و بازاریابی محصولات اثر مثبت بگذارد. یکی از مدل جعبه‌هایی که می‌تواند اثر گذار باشد جعبه استندشو است. این نوع جعبه‌ها به‌ظور معمول برای وسایل کوچک استفاده می‌شود. در‌واقع شما با استفاده از این جعبه‌ها انگار یک جایگاه اختصاصی برای محصولات خود در فروشگاه تعیین کرده‌اید که در دید مشتریان بسیار مثبت است. این نوع جعبه‌های معمولا برای محصولاتی مانند شکلات، نسکافه، عطرهای کوچک و بسیاری دیگر از محصولات استفاده می‌شود. در این مقاله ما می‌خواهیم طراحی جعبه‌های استندشو را بررسی کنیم.

 

مرزی بین  بسته بندی و P.O.M.S

واژه P.O.S.M به معنای ابزار تبلیغ در محل فروش یا Point Of Sales Material است. یکی از این ابزار جعبه استند‌شو یا استند محصول است. این نوع از بسته بندی، به‌طور کلی برای بسته‌بندی محصولات غذایی استفاده می‌شود. موادی مثل بیسکوئیت و شکلات یا حتی ساشه‌های قهوه که به صورت بسته‌ای یا تکی خریداری می‌شود. جعبه استند‌شو یک بسته‌بندی مقرون به‌صرفه و مناسب برای چنین محصولاتی است. با چند تغییر کوچک و قراردادن پرفراژ‌هایی بر روی جعبه، می‌توان این محصول را از فرم جعبه، به شکل یک استند رومیزی درآورد.

 

جعبه استندشو، انواع و چگونگی طراحی آن

جعبه استندشو، انواع و چگونگی طراحی آن

 

مواردی برای طراحی جعبه‌های استندشو

برای تولید تمام محصولات بسته‌بندی باید مواردی را در نظر داشت. در این بخش به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

بررسی وزن محصول

برای تولید هر نوعی از بسته‌بندی، در نظر گرفتن وزن محصول مورد‌نظر از مهم‌ترین گام‌ها است. در جعبه‌های استند‌شو، پرفراژ و خط، دو تکنیک اصلی برای تبدیل فرم جعبه به استند هستند. اما با هر‌بار استفاده، ممکن است استقامت جعبه کمتر شود. بنابراین مهم است، که برای تغییر فرم جعبه، نوع محصول و وزن آن را در نظر داشته باشید. این امر در انتخاب متریال مناسب‌تر و مستحکم‌تر، حائز اهمیت است.

اهمیت و توجه به طراحی گرافیک در جعبه‌های استندشو

زمانی که جعبه تا می‌خورد و تغییر شکل می‌دهد ممکن است طراحی روی جعبه به نوعی تغییر شکل دهد. بنابراین باید به نوع طراحی گرافیک در این نوع از محصول، توجه بیشتری شود. ایده‌آل ترین حالت طراحی گرافیک در این نوع از بسته‌بندی به صورتی است که لوگو و مشخصات محصول در مکانی قرار بگیرد که با تغییر شکل جعبه، خللی در خوانا بودن اطلاعات روی جعبه به وجود نیاید.

برای خواندن مقاله مراحل تولید انواع جعبه و بسته‌بندی کلیک کنید.

کیفیت پرفراژ

برای اکثر افراد، آسان بودن پروسه کار یک ترجیح است. کیفیت پرفراژ بسته‌بندی نیز از این قائله مستثنی نخواهد بود. کیفیت پرفراژ جعبه استند‌شو باید به قدری خوب باشد که آسان باز شود و آسیبی به جعبه نزند استراکچر جعبه باید به صورتی باشد که بعد از باز شدن پرفراژ و تغییر فرم از هم گسسته نشود. اگر دقت کرده باشید، این اتفاق پس از باز شدن جعبه‌های دستمال کاغذی می‌افتد. زمانی که کیفیت پرفراژ مناسب نباشد، در دهانه بسته دستمال پارگی به وجو می‌آید و بخش زیادی از زیبایی بصری محصول از بین می‌رود. به طور معمول برای سهولت بیشتر در جعبه‌سازی، ساختار این جعبه‌ها به صورت لاک باتم طراحی می‌شود. در این صورت با یک فشار کوچک، جعبه شکل مورد‌نظر را می‌گیرد.

 

جعبه استندشو، انواع و چگونگی طراحی آن

جعبه استندشو، انواع و چگونگی طراحی آن

 

اهمیت ظاهری محصول

باید در نظر داشته باشید که بهتر است جنس پشت و روی مقوای استفاده شده، دارای جنس و کیفیت یکسان باشند. برای مثال، مقوای پشت طوسی، مناسب جعبه‌های استند‌شو نخواهد بود. چرا که به محض  تبدیل شدن جعبه به استند، لایه پشتی مقوا نمایان خواهد شد و جلوه جالبی نخواهد داشت. مقوای لمینتی هم همین مشکل را به وجود می‌آورد و متریال مناسبی برای این نوع از جعبه نخواهد بود.

بهترین نوع مقوا برای جعبه استندشو

بهترین نوع مقوا برای تولید جعبه استند‌شو سبک، مقوای ایندربرد و برای جعبه استند‌شو ضخیم، مقوای لمینتی پشت سفید است.

 

همانظور که در ابتدای مقاله اشاره شد، جعبه‌های استندشو یکی از بهترین نوع جعبه‌ها برای محصولات کوچک است و اثر بسیار خوبی هم در مارکتینگ و برندینگ محصول دارد. در این مقاله ما موارد لازم برای طراحی جعبه‌های استندشو را بررسی کردیم. شرکت بهنامان پک آماده مشاوره، طراحی و تولید جعبه‌های استندشو برای محصول شما است.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *