مقاله

تاثیر انتخاب رنگ مناسب برروی بسته بندی محصول و تصمیم نهایی مشتری

تاثیر انتخاب رنگ مناسب برروی بسته بندی محصول و تصمیم نهایی مشتری

بارها برای ما پیش آمده که به سبب رنگ یک بسته‌بندی، جذب محصول شویم. این معجزه رنگ‌هاست که هرکدام به صورتی برای افراد جذاب و جلب توجه کننده است. در این مقاله به تاثیر رنگ‌ها بر جذب مشتریان بپردازیم. هر رنگ دارای معنی مخصوص خود است و روانشناسی رنگ در صنعت بسته‌بندی اهمیت نسبتا بالایی دارد. در ادامه مروری کوتاه بر معانی رنگ‌ها در روانشناسی رنگ خواهیم داشت.

روانشناسی رنگ‌ها

برای انتخاب رنگ بسته‌‌بندی در درجه اول باید به لوگو و برند شرکت خود توجه کنید. رنگ‌ها انتقال‌دهنده پیام به مخاطبان یا مشتریان هستند. برای انتخاب رنگ باید بازار هدف خود را بشناسید و بدانید که دوست دارید محصولات خود را برای چه قشری از جامعه به فروش برسانید.

در این بخش انواع رنگ‌ها را باهم بررسی خواهیم کرد.

قرمز

قرمز یکی از برجسته‌ترین رنگ‌ها است و یک محصول را در میان رقبا پررنگ‌تر می‌کند. قرمز رنگ جذابی است که اغلب در راستای انگیزش به خرید، در بسته‌بندی‌ها استفاده می‌شود. علاوه بر این، قرمز نشان‌دهنده شور و هیجان است و توجه مشتریان را به خود جلب می‌کند. برای بسته‌بندی‌های لوکس، قرمز تیره انتخاب مناسب و جذاب‌تری خواهد بود.

 

تاثیر انتخاب رنگ مناسب برروی بسته بندی محصول و تصمیم نهایی مشتری

تاثیر انتخاب رنگ مناسب برروی بسته بندی محصول و تصمیم نهایی مشتری

 

نارنجی

معمولا نارنجی بیانگر انرژی و زنده‌دلی است.در بسیاری از بسته‌بندی‌ها از رنگ نارنجی برای انتقال اعتماد به نفس و البته جذب بیشتر مشتریان استفاده می‌شود و این را نشان می‌دهد که این محصول ارزش خرید را دارد. از نظر روانشناسی، افراد برون‌گرا بیشتر به رنگ‌های نارنجی جذب می‌شوند و البته این محصولات را خریداری می‌کنند.

سبز

از رنگ سبز معمولا برای جذب آگاهانه مشتریان استفاده می‌شود و در صنعت بسته‌بندی، رنگ سبز بیشتر از بقیه رنگ‌ها، برای بسته‌بندی و برچسب زدن پیشنهاد می‌شود. اصولا بسته‌بندی با رنگ سبز تیره، نشان‌ دهنده حرفه‎‌ای بودن محصولات است و به طور کلی رنگ سبز در روانشناسی رنگ، یک رنگ متعادل و با ارزش محسوب می‌شود.

مشکی 

در بازاریابی، رنگ مشکی نشانگر کمال و شیک بودن است. این رنگ نشان‌دهنده قدرت و نفوذ است و در بسته‌بندی اهمیت و اعتبار محصولات را بالا می‌برد. بسیاری از خریدهای آنی برای محصولاتی با بسته‌بندی مشکی بوده و این به دلیل علاقه بیشتر افراد به این رنگ بی‌نظیر است.

سفید

سادگی برای عده زیادی از مردم جذاب است و رنگ سفید بیش از باقی رنگ‌ها، پیام سادگی و شفافیت را به مخاطب القا می‌کند.معمولا رنگ سفید برای بسته‌بندی فروشگاه‌های آنلاین استفاده می‌شود و با ترکیب یک رنگ دیکر زیبایی دو چندانی پیدا خواهد کرد.

 

تاثیر انتخاب رنگ مناسب برروی بسته بندی محصول و تصمیم نهایی مشتری

تاثیر انتخاب رنگ مناسب برروی بسته بندی محصول و تصمیم نهایی مشتری

 

آبی

آبی به‌طور‌معمول بیانگر اطمینان و اعتماد است و به مشتری این پیام را می‌رساند که دارای جایگاه بالایی است و قرار است محصولی با‌کیفیت را خریداری کند. طیف‌های رنگی آبی، هر‌کدام معنای خاص خودشان را دارند. برای مثال اگر میخواهید محصولتان حرفه‌ای به نظر برسد از آبی تیره استفاده کنید و اگر می‌خواید لطافت در بسته‌بندی شما نمایان باشد، از آبی روشن بهره ببرید.

تاثیر رنگ بر روی مشتری

حال که با بخشی از معانی رنگ‌ها آشنا شدید باید بدانید که هر رنگ می‌تواند تداعی کننده یک طعم یا بو باشد. خیلی از اوقات برای خود شما پیش آماده که در یک فروشگاه رنگ بسته‌بندی نظر شما را جلب کرده است. ممکن است رنگ جاذبه داشته باشد یا دافعه و تمامی این موارد زمانی برای کسب و کار شما سودآور خواهد بود که شما بازار هدف خود را بشناسید. یکی از عواملی که بر‌روی رنگ بسته‌بندی اثر دارد نوع محصول است. بنابراین شما باید باتوجه به سلیقه مشتریان خود رنگ بسته‌بندی محصول را انتخاب کنید.

برای خواندن مقاله طراحی بسته‌بندی مناسب و اثر آن بر افزایش فروش کلیک کنید.

 

انتخاب رنگ برای بسته‌بندی یکی از روش‌های مارکتینگ است و اثر مثبتی ارد. بنابراین شما باید بهترین در انتخاب رنگ محصول دقت کنید. شرکت بهنامان‌پک با سابقه طولانی آماده مشاوره و طراحی بسته‌بندی برای محصول شما است. بنابراین شما می‌توانید از طریق صفحه مشاوره و تماس تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *