مقاله

قیمت جعبه پیتزا به چه عواملی بستگی دارد؟

جعبه پیتزا امروزه با توجه به گستردگی فست فود از اهمیت بالایی برخوردار است. با وجود بیماری کرونا و تحویل سفارشات به صورت بیرون‌ بر اهمیت دوچندانی پیدا کرده است. به همین دلیل میزان درخواست جعبه پیتزا از سوی رستوران‌ها و فست فودها بسیار افزایش پیدا کرده است. بسیاری از صاحبان این کسب و کارها به دنبال یک جعبه پیتزا قیمت مناسب با کیفیت بالا هستند. به همین دلیل ما در این مقاله می‌خواهیم بدانیم که قیمت جعبه پیتزا به چه عواملی بستگی دارد؟

جعبه پیتزا

در مقاله‌های گذشته ما در مورد جعبه پیتزا و اصول طراحی و ساخت را توضیح داده‌ایم. جعبه پیتزا در گذشته به شکل امروزی نبود و پیتزاها در جعبه فلزی نگهداری می‌شد. سنگین بودن و حمل و نقل سخت جعبه فلزی باعث شد که جعبه‌ها به شکل امروزی طراحی شوند. مقوا مزیت‌های بسیاری را داشت. اولین مزیت جعبه مقوایی سبک و بودن و همچنین قابل حمل بودن آن بود و از طرفی میزان هزینه پایین‌تری را نسبت به جعبه فلزی به همراه داشت. یکی دیگر از مزیت‌های این نوع جعبه را می‌توان طراحی به صورت‌های مختلف و همچنین چاپ طرح‌های مختلف دانست.جعبه های پیتزا با داشتن منافذی، بخار حاصل از پخت پیتزا را خارج می‌کند. در ادامه می‌خواهیم عوامل تاثیر گذار در قیمت جعبه پیتزا را بررسی کنیم.

ویژگی‌های یک جعبه پیتزا مناسب و ایده‌آل کلیک کنید.

ویژگی‌های یک جعبه پیتزا

یک جعبه پیتزا مناسب یک سری ویژگی‌هایی را به همراه دارد. در واقع استحکام، تهویه مناسب و طراحی مناسب این نوع جعبه مهم‌ترین مسائل است که یک جعبه پیتزا باید داشته باشد.در این قسمت می‌خواهیم ویژگی یک جعبه پیتزا خوب را بررسی کنیم.

1.استحکام جعبه پیتزا

همانطور که اشاره شد در گذشته جعبه‌های پیتزا از جنس فلز بودند. بعد از معایب و هزینه‌‌هایی که این نوع جعبه داشت، جعبه مقوایی جایگزین شد. در تهیه جعبه پیتزا از مقوای فیبر جامد و همچنین مقوای تک جداره راه راه استفاده می‌شود. مقوا جایگزینی برای جعبه‌های فلزی بود. مقاومت مناسب و هزینه پایین از مهم‌ترین ویژگی این جنس بود. ساختار هندسی مقوا تعیین کننده پایداری و استحکام جعبه است. نوع کاغذ و همچنین گرماژ از دیگر عوامل تاثیرگذار در مقاومت جعبه است.

2.عایق حرارتی و تنظیم کننده رطوبت

 هنگامی که پیتزا آماده می‌شود، گرمای زیاد حاصل از پخت ممکن است باعث خراب شدن پیتزا شود. از طرفی تعداد منافذ نباید به صورتی باشد که پیتزا سرد شود. بنابراین میزان تهویه جعبه پیتزا باید مناسب باشد. از طرفی چربی مواد پیتزا نباید باعث چرب شدن ظرف شود.

قیمت جعبه پیتزا به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت جعبه پیتزا به چه عواملی بستگی دارد؟

3.طراحی زیبا و شکل ظاهری جعبه پیتزا

در دنیای مارکتینگ علاوه بر کیفیت، عوامل بسیاری در رشد برند وجود دارد. یکی از مهم‌ترین موارد در صنعت مواد غذایی وجود داشتن یک طرح و بسته بندی جذاب است. در واقع شما با یک بسته بندی مناسب می‌توانید تصویر مناسبی از برند خود را در ذهن یک مشتری ثبت کنید.

در دنیای پیتزا امروزه جعبه‌های مختلفی با کاربردهای متفاوتی به وجود آمده است. از جعبه‌های تک اسلایسی تا جعبه پیتزاهای مربعی، چند ضلعی و مثلثی به وجود آمده است.

تبلیغات محیطی یکی از بهترین موارد برای معرفی برند و افزایش فروش می‌شود. استفاده از یک جعبه مناسب میتواند در جلب توجه افراد تاثیر گذار باشد.

امروزه بسیاری از برندهای مختلف از گیمیفیکیشن بر روی جعبه‌های خود استفاده می‌کنند. در این موارد بیشتر از بازی‌های نوستالژی استفاده می‌کنند.

استفاده از اشکال نوستالژی یکی از بهترین مواردی است که امروزه بسیار زیاد استفاده می‌شود.

قیمت جعبه پیتزا به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت جعبه پیتزا به عوامل بسیاری بستگی دارد. در این قسمت می‌خواهیم به تعدادی از این عوامل تاثیرگذار اشاره کنیم.

1.جنس 

جنس جعبه پیتزا اثر مستقیم بر روی قیمت جعبه پیتزا دارد. حدود 60 درصد قیمت جعبه پیتزا به مقوای آن بستگی دارد. جعبه پیتزا به طور عمده از سه لایه تشکیل شده است. لایه ابتدایی یا همان رویی از جنس کرافت است. دلیل این کار چاپ راحت و مناسب بر روی آن است. لایه میانی معمولا ثابت است. لایه درونی یا همان سلفون داخلی برای بهداشتی بودن جعبه است.

قیمت جعبه پیتزا به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت جعبه پیتزا به چه عواملی بستگی دارد؟

2.طرح 

طراحی و طرح بر روی جعبه پیتزا دومین عامل اثرگذار و مهم بر قیمت جعبه پیتزا است. نوع چاپ، تعداد رنگ و همچنین نوع رنگ در این موضوع بسیار اثرگذار است. ممکن است جعیه‌ای تک رنگ و یا چند رنگ باشد. این عامل خود در قیمت جعبه پیتزا بسیار موثر است. 

3.سایز

سومین عامل اثرگذار در تعیین قیمت جعبه پیتزا، سایز و اندازه جعبه است. جعبه پیتزا مینی، متوسط و بزرگ از جمله سایزهای مختلف جعبه پیتزا است.

4.نوع و طرح جعبه

امروزه با توجه به استراتژی بازاریابی برخی از برندها ممکن است جعبه پیتزا تک اسلایسی، مثلثی، هشت ضلعی و یا مستطیلی طراحی و ساخته شود.

5.طراحی و چاپ اختصاصی 

بسیاری از برندها با توجه به نوع لوگو و یا اسم برند خود طرح‌های مختلف و هماهنگ با برند خود را درست می‌کنند. شرکت بهنامان پک با طراحی‌های زیبا و منحصر به فرد آماده ارائه طراحی اختصاصی و چاپ آن برای رستوران‌ها و فست فودهای مختلف است.

6.تعداد سفارش

هرچقدر میزان و تعداد سفارش‌ها بالاتر باشد، هزینه تولید و چاپ آن پایین‌تر خواهد بود.

قیمت جعبه پیتزا به عوامل بسیاری مربوط است. در این مقاله ما 6 عامل اثر گذار در هزینه و قیمت جعبه پیتزا را بررسی کرده‌ایم. شرکت بهنامان پک با داشتن سابقه طولانی در تولید و چاپ جعبه پیتزا، آماده ارائه خدمات و همچنین طراحی اختصاصی برای برند شما است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *