مقاله

انواع دستگاه جعبه‌سازی

انواع دستگاه جعبه‌سازی

با‌توجه به گسترش استفاده بسیاری از شرکت و رستوران‌ها از جعبه، این صنعت روز‌به‌روز در‌حال رشد است. بنابراین شرکت‌های تولید کننده انواع جعبه باید از دستگاه‌های مدرن استفاده کنند. شرکت بهنامان پک تولید کننده انواع جعبه‌پیتزا، فست‌فود، لیوان یکبار‌مصرف همیشه از دستگاه‌های مدرن و به‌روز استفاد می‌کند. در این مقاله قصد داریم انواع دستگاه‌هایی که در جعبه‌سازی کاربرد دارند را بررسی کنیم.

 

دستگاه جعبه‌سازی دایکات

این نوع دستگاه، نوعی دستگاه قالب‌زنی است که از آن برای برش انواع ورق‌های فلزی، چرمی و کارتنی استفاده می‌شود. برای تولید هر‌مدل از جعبه، شما نیازمند یک قالب هستید. یکی از مزیت‌های دستگاه‌ جعبه‌سازی دایکات صرفه‌جویی در هزینه است. در این مدل دستگاه شما با یک قالب می‌توانید هزاران جعبه تولید کنید. از دیگر مزایای دستگاه دایکات، کارایی خط و تای آن است.

دستگاه جعبه‌سازی دایکات‌ فکی

یکی از دستگاه‌هایی که در صنعت جعبه‌سازی استفاده می‌شود، دستگاه دایکات‌ فکی است. این نوع دستگاه دقت بالایی در کارهای لمینتی و زیرچسبانی دارد و از این طریق شما می‌توانید خط دلخواه خود را ایجاد کنید. با‌توجه به دقت بالای این دستگاه احتمال جا‌به‌جا زدن این دستگاه صفر است. دستگاه دایکات فنی اپراتور محور است و همچنین این دستگاه سرعت بالایی در تولید جعبه دارد. 

 

انواع دستگاه جعبه‌سازی

انواع دستگاه جعبه‌سازی

 

دستگاه جعبه‌سازی دایکات روتاری

این مدل دستگاه فرم و شکل قالب خاصی دارد که برخلاف قالب‌های دیگر دایکاتی استوانه‌ای است. از جمله مزیت‌های این ماشین امکان چاپ توسط سلیندر‌رنگ و طرح‌های مورد‌نظر بعد از برش، خط و تا بر‌‌روی آن است.

دستگاه جعبه‌سازی دایکات پینگ‌پونگی

دستگاه جعبه‌سازی پینگ‌پونگی یکی از حساس‌ترین دستگاه‌های تولید جعبه است. با توجه به اینکه شکل ظاهری این دستگاه شبیه میز پینگ‌پونگ است این اسم را انتخاب کرده‌اند. تولید جعبه در این دستگاه توسط چند اپراتور انجام می‌شود.

با‌توجه به گروهی بودن اپراتورها این دستگاه خطای پایین دارد. از دیگر مزیت‌های این دستگاه قدرتمند بودن این دستگاه در تولید تعداد بالای جعبه با شکل‌های ظاهری گوناگون است. اما از معایب این دستگاه را می‌توان استفاده از نیروی‌انسانی برای تولید جعبه به‌حساب آورد که این مسئله هزینه بالایی را برای شرکت خواهد داشت. 

 

انواع دستگاه جعبه‌سازی

انواع دستگاه جعبه سازی

 

دستگاه جعبه‌سازی لمینتی

دستگاه جعبه‌سازی لمینت به دو شکل دستی و اتوماتیک استفاده می‌شود. در ساخت کارتن با استفاده از این دستگاه طرح و رنگ مورد‌نظر انتخابی به شکل پوستر توسط چسب‌های مخصوص روی کارتن چسبانده می‌شود. در ساخت جعبه با استفاده از دستگاه لمینتی اگر از دستگاه‌های اتوماتیک استفاده شود محصول نهایی شما خوش‌ساخت و بدون ضایعات خواهد بود.

از جمله مزایای این دستگاه:

  • افزایش مقاومت کارتن در برابر فشار، ضربه و گرد‌و‌خاک است.
  • جذابیت در هویت بصری کارتن
  • خاصیت آبگریزی 

دستگاه جعبه‌سازی منگنه‌زن

این نوع دستگاه به دو گروه اتوماتیک و غیراتوماتیک تقسیم می‌شود. برای جعبه‌هایی که بزرگ هستند و قابلیت چسب‌زدن ندارند باید از دستگاه منگنه‌زن استفاده کرد.

دستگاه جعبه‌سازی چاک دستی

از این مدل دستگاه برای تولید جعبه‌های بزرگی مانند جعبه یخچال، ماشین لباسشویی که قالب مشخصی ندارند استفاده می‌شود. این دستگاه تیغ‌هایی دارند که از جنس فولاد و یا اسپیکا هستند و برای جدا کردن طول و عرض جعبه از آن استفاده می‌شود. در این دستگاه ورق‌های کارتنی توسط دستگاه‌های چاک زن برش داده می‌شوند و به صورت باز تولید می‌شود. در نهایت قسمت‌های برش داده شده را توسط منگنه به‌یکدیگر می‌چسباند و محصول را درون آن قرار می‌دهند.

 

انواع دستگاه جعبه‌سازی

انواع دستگاه جعبه‌سازی

 

دستگاه جعبه‌سازی تا‌کن

جعبه‌سازی خود مراحل مختلفی دارد و یکی از این مراحل تا کردن جعبه است. این‌کار توسط دستگاه تا‌کن انجام می‌شود و این دستگاه جعبه به صورت کامل در می‌آورد. در کارکرد این دستگاه هیچ‌گونه نیروی انسانی در آن دخیل نیست.

دستگاه چسب لب‌زن

دستگاه لب چسب‌زن دارای غلطک و قرقره است که لب جعبه با کارتن را چسب می‌زند.

 

انواع دستگاه جعبه‌سازی

انواع دستگاه جعبه سازی

 

دستگاه چاپ فلکسو

برای چاپ یک رنگ تا 4 رنگ می‌توان از دستگاه چاپ اتومات استفاده کرد که به‌طور همزمان این چاپ‌ها را انجام می‌دهد. این نوع دستگاه حدود 6000 جعبه را در هر‌ساعت چاپ می‌زند به‌همین جهت بهتر است زمانی از این دستگاه استفاده کنید که تعداد سفارشات بالا باشد.

 

در این مقاله ما انواع دستگاهی که در جعبه‌سازی کاربرد را بررسی کردیم و از ویژگی‌های آن به صورت جداگانه بررسی کردیم. شرکت بهنامان‌پک با داشتن سابقه طولانی در تولید انواع جعبه‌ فست‌فود و غذا، جعبه صنعتی، پاکت و جعبه کافی‌شاپ، آماده مشاوره، طراحی و تولید انواع جعبه برای کسب‌وکار شما است.

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *