مقاله

انواع جعبه پیتزا برای فست فودها

جعبه پیتزا امروزه با گسترش صنعت رستوران و فست فود، اهمیت بالایی پیدا کرده است. با توجه به شرایط کرونا و افزایش سفارشات بیرون بر، اهمیت استفاده از جعبه پیتزا دو چندان شده است. بسیاری از فست فودها مدل‌های مختلفی پیتزا می‌زنند. پیتزاها به شکل‌های مختلفی از جمله مستطیلی و مثلثی هستند. به همین خاطر تنوع در تولید جعبه‌های پیتزا بسیار زیاد است. در این مقاله ما انواع جعبه پیتزا برای فست فودها را بررسی کنیم.

جعبه پیتزا

شاید بتوان به جرات گفت که پیتزا یکی از غذاهایی بود که به سرعت در جهان محبوب شد و امروزه کمتر رستوران و فست فودی را می‌شناسید که پیتزا جزئی از غذای اصلی آن نباشد. بنابراین پیتزا یک غذای کاملا بین المللی محسوب می‌شود. در گذشته در ابتدا جعبه‌های پیتزا به صورت فلزی بود. این مسئله مشکلات و مسائل زیادی را به همراه داشت.هزینه بالا در تولید این جعبه فلزی، خراب شدن پیتزا و ماندگاری پایین این غذا در این نوع جعبه‌ها و همچنین حمل سنگین آن باعث شد که جعبه‌هایی از جنس مقوا تولید شود.

در ابتدا جعبه‌های پیتزا مانند جعبه شیرینی بودند و همچنین جنس مقوای این نوع جعبه هم به این صورت بود. نازک بودن این مقوا خود مسئله‌ای جداگانه به همراه داشت. مرطوب شدن جعبه در اثر گرمای حاصل پیتزا، و همچنین روغنی شدن جعبه در اثر چربی پنیر پیتزا این مسائل را به همراه داشت.

جعبه پیتزا به صورت مقوایی مزیت‌های بسیاری دارد. سبک بودن و قابل حمل بودن آن مهم‌ترین مزیت آن به شمار می‌رود. 

جعبه‌های پیتزا امروزه از جنس مقوای دوبلکس بهداشتی یا ای فلوت است. این نوع جعبه سه لایه است. در ادامه این مقاله انواع جعبه پیتزا را شرح خواهیم داد.

ویژگی‌های یک جعبه پیتزا مناسب و ایده‌آل. کلیک کنید.

ویژگی‌های یک جعبه پیتزا

جعبه‌های پیتزا باید یک سری ویژگی‌های منحصر به فردی را داشته باشند. در مقاله‌های گذشته ما ویژگی‌های یک جعبه پیتزا را بررسی کرده‌ایم. در این قسمت می‌خواهیم ویژگی‌های یک جعبه پیتزا را به طور خلاصه بیان کنیم.

قیمت جعبه پیتزا به چه عواملی بستگی دارد؟ کلیک کنید.

دریچه تهویه هوا

یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید در نظر گرفت وجود دریچه هوا است. در واقع وقتی پیتزا برای حمل آماده می‌شود، پیتزا گرم است و گرمای حاصل از پخت ممکن است در محفظه جعبه بخار کرده و از طرفی باعث تغییر مزه پیتزا شود. از طرفی تعداد دریچه نباید به صورتی باشد که پیتزا سرد شود. بنابراین تعداد این دریچه‌ها باید به درستی قرار بگیرد.

از مواد اولیه و کاملا بهداشتی استفاده شود

استفاده از کاغذهای بازیافت شده و حرارت دیده بسیار مهم است. در واقع جعبه در ساخت جعبه پیتزا باید تمام نکات و اصول بهداشتی رعایت شود.

انواع جعبه پیتزا برای فست فودها

اواع جعبه پیتزا برای فست فودها

بسته شدن سریع جعبه

یکی از بهترین مزیت‌ها جعبه پیتزا سریع‌تر بسته شدن جعبه است. رستوران‌‌ها و فست فودهای شلوغ زمان زیادی برای بسته بندی ندارند. بنابراین یکه جعبه پیتزا باید به خوبی برش داده شود تا در سریع‌ترین حالت ممکن آماده شود.

عدم تغییر شکل پیتزا

امروزه میزان سفارشات آنلاین به شدت بالا رفته است. یکی از مواردی که برای مشتری اهمیت دارد حفظ شکل ظاهری پیتزا به هنگام تحویل است. بنابراین نوع جعبه پیتزا باید به صورتی باشد که از تغییر شکل آن جلوگیری شود.

انواع جعبه پیتزا

در این قسمت می‌خواهیم انواع جعبه پیتزا برای فست فودها را با یکدیگر بررسی کنیم.

جعبه پیتزا کلاسیک

اولین جعبه پیتزا، بسته بندی است که همه ما با آن آشنا هستیم. قدیمی‌ترین نوع بسته بندی جعبه مقوایی فست فود، این نوع جعبه است. جنس این نوع جعبه از مقوای دوبلکس بهداشتی، ای فلوت است. مقوای ای فلوت سه لایه از دو لایه مقوا آستر و یک لایه ورق چین‌دار تشکیل شده است. همین عامل باعث شده که این نوع جعبه از استحکام بالایی برخوردار باشد. در این نوع جعبه چند منفذ برای خروج گرما و بخار پیتزا وجود دارد که محیط درون جعبه باعث خراب شدن پیتزا نشود.

جعبه پیتزا دو تکه

این نوع جعبه پیتزا از جنس مقوای دوبلکس بهداشتی است و همچنین چاپ بر روی آن از نوع چاپ افست است.شکل این نوع جعبه پیتزا مانند جعبه شیرینی است. از مزیت‌های آن این است که می توان به هنگام تقسیم کردن پیتزا، از درب آن به عنوان یک ظرف جداگانه استفاده کرد.

جعبه پیتزا سالن

بسیاری از فست فودها پیتزای خود را بر روی یک سینی و یک کاغذ مومی سرو می‌کنند. اما در این باره می‌توان از جعبه پیتزا سالن استفاده کرد. در واقع با یک طراحی مناسب شما می‌توانید بازاریابی مناسبی را بر روی این نوع جعبه پیتزا انجام دهید.

جعبه پیتزا اسلایسی

بسیاری از مشتریان شما شاید درحال رژیم باشند و ترجیح دهند که پیتزا کمتری را بخورند. در نتیجه شما می‌توانید به این افراد جعبه پیتزا اسلایسی را پیشنهاد دهید. در واقع شما گذاشتن یک تکه اسلایس می‌توانید پاسخگوی این نوع مشتریان باشید.

انواع جعبه پیتزا برای فست فودها

اواع جعبه پیتزا برای فست فودها

جعبه پیتزا هشت ضلعی

تحقیقات در بازاریابی نشان می‌دهد که نوع بسته بندی و طرح آن تاثیر بسزایی در خرید محصول دارد. در نتیجه یکی از جعبه پیتزاهای زیبا، جعبه پیتزا هشت ضلعی است. بنابراین این نوع طرح و همچنین طرح روی جلد آن جذابیت بالایی برای مشتریان دارد.

جعبه کیک پیتزا

یکی از غذاهایی که امروز در رستوران‌ها و فست فودها وجود دارد، کیک پیتزا است. در واقع جعبه کیک پیتزا از چند نظر با سایر بسته‌بندی فست فود متفاوت است. از آنجایی‌که این نوع پیتزا حجیم است، در نتیجه این نوع جعبه باید در اندازه متفاوت و به صورت سفارشی تولید شود. همچنین از آنجایی‌که حجم این نوع پیتزا زیاد است در نتیجه باید فضای بیشتری برای تهویه هوا وجود داشته باشد.

امروزه با توجه به رشد سفارشات بیرون بر و همچنین تعداد رشد رستوران‌ها و فست فودها، تولید جعبه پیتزا خوب و مرغوب اهمیت زیادی پیدا کرده است. نوع چاپ و جنس مقوا در ساخت جعبه پیتزا بسیار اهمیت دارد. در این مقاله ما انواع جعبه پیتزا برای فست فودها را بررسی کرده‌ایم. شرکت بهنامان پک با داشتن سابقه طولانی در طراحی و تولید جعبه پیتزا و فست فود، آماده است که ارائه تمامی خدمات از جمله طراحی و تولید جعبه پیتزا است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *