مقاله

کاغذ مومی و اهمیت استفاده از آن در فست‌فود

کاغذ مومی یکی از پر استفاده‌ترین نوع کاغذ در صنعت چاپ و غذایی می‌باشد که به آن کاغذ وکس یا کاغذ پارافین هم گفته می‌شود. کاغذ مومی بیشتر در صنایع غذایی کاربرد دارد زیرا رطوبت را در خود جذب می‌کند و برای بسته بندی محصول بهتر است. کاغذ مومی و اهمیت استفاده از آن در فست‌فود را در این مقاله مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

کاربرد کاغذ مومی

کاغذهای مومی یکی از وسایل کاربردی در صنعت فست فود به خصوص برای ساندویچ و همبگر کاربرد بسیار دارد. از آنجاییکه غذاهایی مانند همبرگر و هات داگ چرب هستند این نوع کاغذها مانع از چرب شدن دست می‌شود. در کاغذهای مومی با وکس پوشانده می‌شوند و معمولا به کاغذهای وکس معروف است. در ادامه می‌خواهیم ویژگی‌ها و کاربرد کاغذ مومی را بررسی کنیم.

ویژگی‌های کاغذ مومی

  • شکل شفاف داشته باشد.
  • سطح شکنندگی نداشته باشد.
  • سازگار با محیط زیست باشد.
  • خاصیت ضد چسبندگی و ضدآب داشته باشد.

کاربرد کاغذ مومی

  • استفاده به عنوان کاغذ زیر پیتزا
  •  استفاده در شیرینی پزی
  • نگهداری مواد‌غذایی 
  • استفاده دور‌پیچ ساندویچ و همبرگر

 

کاغذ مومی و اهمیت استفاده از آن در فست فود

کاغذ مومی و اهمیت استفاده از آن در فست فود

 

تفاوت کاغذ مومی و پوستی

هر دو کاغذ نچسب می‌باشند و تفاوت مهم آن‌ها در نوع روکش می‌باشد. در کاغذ پوستی مواد سیلیکونی کمتر است، به همین دلیل انتخاب مناسبی برای کسانی است که با بودجه‌ی کم خواهان این محصول هستند.  عمده‌ترین تفاوت آن‌ها مقاومت‌شان در برابر گرما است. بهتر است کاغذ مومی را در ماکروویو و فر قرار ندهید، زیرا کاغذ مومی از خود پارافین ترشح می‌کند و مزه‌ی غذا تغییر می‌کند.

برای خواندن مقاله راهنمای تولید کاغذ سینی و جعبه غذایی رستوران کلیک کنید.

کاربرد کاغذ مومی

مهم‌ترین کاربرد و مزیت کاغذ مومی این است که اجازه‌ی نشت مواد‌غذایی را نمی‌دهد. همین‌طور شما می‌توانید برند خود را بر روی کاغذ مومی چاپ کنید تا به فروش خود کمک کنید و با استفاده از تصویر‌سازی ذهنی به مخاطب، برند خود را معرفی نمایید. استفاده از لوگو شخصی‌سازی شده در کاغذ‌های مومی می‌تواند به شما در فروش بهتر کمک کند.

 

کاغذ مومی و اهمیت استفاده از آن در فست فود

کاغذ مومی و اهمیت استفاده از آن در فست فود

 

چرا در فست‌فودی‌ها از کاغذ مومی استفاده می‌شود؟

1.حفظ ظاهر وتصویر‌سازی بصری

به دلیل شفافیت و نازک بودن کاغذ مومی به مشتری این امکان را می‌دهد که مواد‌غذایی اولیه را ببینند وقبل از مصرف کیفیت و ظاهر آن را بررسی کند.

2.حفظ تازگی و تثبیت کیفیت‌غذا 

از کاغذ مومی در رستوران‌ها، برگرها و دیگر محصولات فست‌فودی‌ استفاده می‌شود. این کاغذ رطوبت را در خود جذب می‌کند و باعث می‌شود تا ماده‌ی غذایی تازگی خود را داشته باشد و از خشک شدن آن جلوگیری می‌کند.

3.سبک و قابلیت جابجایی آسان

کاغذ مومی، سبک و ضخیم است اما جابجایی راحتی دارد. به همین منظور انتخاب خوب و به صرفه‌ای برای استفاده در کنار محصول شماست.

4.تبلیغات و بازاریابی

کاغذ مومی می‌تواند فضای مناسبی برای معرفی کسب و کار شما باشد. می‌توانید با چاپ لوگو و برند خود به معرفی و تبلیغات خود کمک کنید تا مشتریان بیشتری جذب شوند.

 5.رعایت نظافت و سهولت در مصرف

کاغذ مومی یک لایه‌ی محافظ بین غذا و دست‌های مشتری است. این کاغذ، از انتقال میکروب‌ها جلوگیری می‌کند. همچنین این کاغذ باعث سهولت در مصرف می‌شود زیرا مشتری به جای استفاده از ظروف پلاستیکی و بسته‌بندی‌های آماده از کاغذ مومی نازک استفاده می‌کند.

 

به طور کلی استفاده از کاغذ‌های مومی جایگزین مناسبی به جای استفاده از ظروف پلاستیکی و یا حتی کاغذ‌های پوستی اند. شما می‌توانید با توجه به نیاز و کسب و کار خود بهترین انتخاب را داشته باشید. قطعا کمک گرفتن از مشاورانی که در این راه فعالیت می‌کنند، می‌تواند در انتخاب شما تاثیرگذار باشد. در صورتی‌که شما قصد خرید کاغذ مومی را دارید می‌توانید با کارشناسان بهنامان‌پک در ارتباط باشید 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *