مقاله

چه عواملی در قیمت بسته‌بندی محصولات اثر دارد؟

صنعت بسته‌بندی این روزا بسیار کاربردی است و می‌توان گفت تمام صنایع برای عرضه محصولات خود به بازار به چاپ و بسته‌بندی وابسته است. بسته‌بندی یکی از عوامل مهم در هزینه تمام‌شده محصولات محسوب می‌شود. بنابراین باید میزان این هزینه به این صورت باشد که شما در عین کمترین هزینه بهترین نوع بسته‌بندی را داشته باشید.بنابراین در این مقاله ما قصد داریم عوامل موثر در قیمت بسته‌بندی بررسی کنیم.

 

تاثیر بسته‌بندی و چاپ در قیمت کالا و محصولات

طبق بررسی‌های انجام شده، سهم بسته‌بندی و چاپ در قیمت کالا بین 10 تا 90 درصد متغیر است. در این بین میان سهم کالاهای آرایشی، بهداشتی و دارویی بیشتر است. در این بین 60 درصد هزینه‌های محصولات آرایشی و بهداشتی مربوط به بسته‌بندی آن‌ها است. این میزان هزینه برای صنعت شیرینی و شکلات 40 درصد است. به عنوان مثال اگر بخواهیم کامل‌تر این موضوع را شرح دهیم، برای یک شرکت در صنعت شیرینی و شکلات برای عرضه محصولات خود در بازار نیاز دارد تا 48 درصد قیمت خود را بالا ببرد. پس در نتیجه شما برای اینکه بتوانید سهم بازار بدست آورید باید هزینه‌ی بسته بندی خود را کاهش دهند در عین حال بتوانند بهترین نوع بسته‌بندی را داشته باشند. در ادامه می‌خواهیم بررسی کنیم در صنعت بسته‌بندی چه عواملی در قیمت بسته‌بندی تاثیر گذار است؟

 

چه عواملی در قیمت بسته بندی محصولات اثر دارد؟

چه عواملی در قیمت بسته بندی محصولات اثر دارد؟

 

عوامل موثر در قیمت بسته‌بندی محصولات

قبل از انجام بسته‌بندی بهتر است عواملی که در قیمت‌گذاری محصولات موثر را در نظر بگیریم.

1.تیراژ چاپ شده

اولین عاملی که می‌تواند در قیمت بسته‌بندی شما اثر‌گذار است میزان تیراژ جعبه است. خب هر چقدر این میزان بالاتر است، میزان قیمت بسیار کمتر است. بنابراین شما باید بدانید که در هر ماه چه مقدار از محصول خود را در بازار عرضه خواهید کرد. 

2.نوع کاغذ و مقوا

یکی دیگر از عواملی که در قیمت بسته‌بندی شما اثر گذار است، نوع کاغذ و مقوای استفاده شده در بسته‌بندی است. به عنوان مثال در صنعت فست‌فود مقوای به‌کار رفته در جعبه پیتزا بسیار محکم‌تر از بسته‌بندی جعبه همبرگر است. نوع کاغذ و مقوا حتی در یکی دیگر از عوامل اثرگذار در قیمت رنگ و چاپ موثر است. بنابراین بهتر است که بدانیم برای نوع محصول خود از چه نوع مقوایی استفاده کنیم.

برای خواندن مقاله چگونه بسته‌بندی با کیفیت اما کم هزینه داشته باشیم؟ کلیک کنید.

3.نوع چاپ و طراحی

چاپ و طراحی زیبا در فروش شما بسیار اثر‌گذار است. طراحی زیبا در نوع فروش محصول شما بسیار اثر بخش است زیرا طراحی مناسب می‌تواند هویت برند را برای مخاطب شرح دهد. به غیر از طراحی نوع چاپ هم اثر بسیار مثبتی در قیمت محصول خواهد داشت. چاپ فلکسو، چاپ سیلک و افست هرکدام به نوبه خود در قیمت‌گذاری محصول بسیار موثر است.

اثر گرافیکی زیبا می‌تواند در هزینه بسه‌بندی شما اثر گذار است. هرچقدر این طرح پیچیده‌تر باشد، هزینه طراحی شما را بالاتر می‌برد.

برای خواندن مقاله چاپ فلکسو یا فلکسوگرافی به زبان ساده کلیک کنید.

4.ابعاد بسته‌بندی

ابعاد یک جعبه به عنوان آیتمی مهم در طراحی و بسته‌بندی محصولات بسیار اثربخش است. ابعاد باید مناسب با محصول باشد. هر‌چقدر این ابعاد بزرگ‌تر باشد، میزان هزینه بسته‌بندی بالاتر می‌رود.

 

چه عواملی در قیمت بسته بندی محصولات اثر دارد؟

چه عواملی در قیمت بسته بندی محصولات اثر دارد؟

 

5.تاریخ سفارش

انتخاب تاریخ مناسب برای سفارش محصولات بسیار مهم است. با توجه به شرایط تورمی هر کشور ممکن است میزان هزینه تمام شده هر محصول با افزایش قیمت مواد اولیه افزایش یابد. بنابراین بهتر است که تاریخ سفارش بسته‌بندی را در نظر بگیرد.

6.هزینه باربری

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت بسته‌بندی محصولات اثر‌گذار است هزینه باربری است. هزینه باربری به حجم و وزن بار شما بستگی دارد.هرچقدر وزن و حجم سفارشات شما بالاتر باشد به طبع هزینه آن بالاتر خواهد بود. سفارش محصولات به صورت عمده هزینه حمل و نقل شما را کاهش می‌دهد، زیرا شما با یکبار حمل محصول می‌توانید هزینه خود را کاهش دهید.

 

در این مقاله ما ما عوامل موثر که می‌تواند در هزینه بسته‌بندی موثر باشد را با یکدیگر بررسی کردیم. نوع چاپ، طراحی، ابعاد جعبه، نوع کاغذ و مقوا هرکدام به نحوی در قیمت بسته‌بندی شما موثر است. بنابراین شما باید با توجه به نوع محصول خود بهترین جعبه را سفارش دهید. برای این‌کار شما باید با کارشناسان خبره در این صنعت مشورت کنید. کارشناسان ما در بهنامان‌پک شما را راهنمایی خواهند کرد.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *