مقاله

چه نوع بسته‌بندی فست‌فود به فروش بیشتر کمک می کند؟

چه نوع بسته‌بندی فست‌فود به فروش بیشتر کمک می کند؟

در یک رستوران فست‌فودی، برندینگ آن شامل چند مورد است که باید آن را رعایت کنید. علاوه بر کیفیت مواد غذایی، استفاده از بسته‌بندی و جعبه‌های زیبا اثر بسزایی در برندینگ شما خواهد داشت. در مبحث بسته‌بندی جعبه‌های فست‌فود نوع شکل جعبه، موادی که در جعبه آن استفاده می‌شود از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله ما می‌خواهیم بررسی کنیم که چه نوع بسته‌بندی به فروش بیشتر کمک می‌کند؟

 

اهمیت کیفیت بسته‌بندی در هویت برند

همانطور که کیفیت مواد غذایی تاثیر بسیار زیادی در برند شما دارد، کیفیت بالای بسته‌بندی هم اثر بسزایی در تعیین هویت برند شما خواهد داشت. طبق بررسی‌های انجام شده، رستوران‌هایی که بسته‌بندی‌های جذابی داشته‌اند، به طبع توانسته بودند مشتریان بیشتری را جذب کنند. به عنوان مثال هنگامی‌که بسته‌بندی محصول شما از مقاومت خوبی برخوردار باشد، در نتیجه به هنگام تحویل سفارش، محصول شما در سالم به دست مشتریان خواهد رسید. همچنین استفاده از طرح‌های جذاب می‌تواند اثر بسیار مثبتی بر هویت برند شما داشته باشد.

بهترین مواد بسته‌بندی فست‌فود

جعبه‌های فست‌فودی شامل، جعبه پیتزا، جعبه سوخاری، جعبه سیب‌زمینی، جعبه همبرگر و جعبه ساندویچ می‌شود. در این قسمت قصد داریم ببینم که برای داشته یک بسته‌بندی با کیفیت از چه موادی باید استفاده کرد.

کاغذ تحریر و کاغذ کرافت

یکی از پرکاربردترین مواد در تولید بسته‌بندی فست‌فود، انواع کاغذ تحریر یا کرافت است. علت محبوبیت بالای این نوع کاغذ جذب روغن و چربی توسط آن است.این کاغذ اجازه نمی‌دهد که روغن مواد غذایی باعث چرب شدن محیط اطراف شود. از این محصول برای پاکت یا جعبه ساندویچ و همچنین کاغذ کف سینی پیتزا استفاده می‌شود. بنابراین کاغذ کرافت را می‌توان برای موارد گفته شده گزینه مناسبی انتخاب کرد.

مقوای ایندربرد

به جرات می‌توان گفت که مقوای ایندربرد، پرکاربردترین کاغذ برای جعبه فست‌فود است. این مقوا سفید رنگ سطح صیقلی دارد. از جمله مزیت‌های مقوای ایندربرد این است که شما می‌توانید چاپ‌ با کیفیتی را بر‌روی آن انجام دهید. تا کردن راحت و آماده شدن آن از دیگر مزیت‌های این نوع جعبه‌ها است. این نوع مقوا بیشتر برای جعبه‌های همبرگر و جعبه سیب زمینی استفاده می‌شود و استفاده از آن برای جعبه پیتزا به علت نازک بودن آن اصلا مناسب نیست.

برای خواندن مقاله مقوای ایندربرد چیست؟ انواع و چاپ آن کلیک کنید.

 

چه نوع بسته‌بندی فست‌فود به فروش بیشتر کمک می کند؟

چه نوع بسته‌بندی فست‌فود به فروش بیشتر کمک می کند؟

 

مقوای دوپلکس بهداشتی

اگر میزان حجم پیتزای شما زیاد است و می‌خواهید از مقاومت خوبی داشته باشد، مقوای دوبلکس بهداشتی بهترین گزینه برای بسته‌بندی شماست. این مقوا از چسباندن چند لایه مقوا ساخته شده است. این نوع بسته‌بندی می‌تواند از ترکیب مقوای ایندربرد با کرافت ایجاد شود یا کاملا از کرافت باشد. البته اگر این جعبه تمام از مقوای کرافت تولید شده باشد چاپ آن از کیفیت کمتری برخوردار است. چاپ بر‌روی این نوع مقوا از دستگاه افست یا تکنیک چاپ فلکسو انجام می‌شود. در صورتی که سطح بیرونی این جعبه ایندربرد باشد، به راحتی می‌توانید طرح مورد‌نظر خود را چاپ کنید.

مقوای کرافت

مقوای کرافت به نسبت مقوای ایندربرد ضخیم‌تر و تیره‌تر است. این مقوا چندان قابلیت چاپ بالایی ندارد.از آن می‌توان برای تولید جعبه سیب‌زمینی، جعبه همبرگر و جعبه پیتزا استفاده نمود. از مقوای نچرال کرافت برای جعبه پیتزا استفاده می‌شود. این مدل طبق استانداردهای سازمان غذا و داروی آمریکا بهترین نوع برای بسته‌بندی پیتزا است.

برای خواندن مقاله از چه نوع بسته‌بندی برای فست‌فود استفاده کنیم؟ کلیک کنید.

کاغذ پوستی و کاغذ مومی

احتمالا در صنعت شیرینی‌پزی برای پخت شیرینی کاغذهای روغنی شکل را دیده باشید. به این مدل کاغذها، کاغذ مومی یا کاغذ پوستی می‌گویند. در فست‌فود معمولا از این کاغذها برای پیچیدن همبرگر یا ساندویچ در زمان سرو استفاده می‌کنند.این پوشش رطوبت فست‌فود را جذب نمی‌کند و از روغنی شدن دست مشتری جلوگیری می‌کند.

 

چه نوع بسته‌بندی فست‌فود به فروش بیشتر کمک می کند؟

چه نوع بسته‌بندی فست‌فود به فروش بیشتر کمک می کند؟

 

اهمیت و اثر ظاهر بسته‌بندی در جذب مشتری

طراحی اصولی و زیبا در ایجاد برندینگ محصول شما بسیار اثربخش است و از این طریق شما می‌توانید مشتریان بسیاری جذب کنید. برای طراحی و داشتن یک ظاهر زیبا در بسته‌بندی شما باید موارد زیر را رعایت کنید.

  • یک لوگوی اختصاصی و جذاب برای کار خود داشته باشید که انتقال دهنده پیام شما به مخاطب باشد.
  • اطلاعات برند شما نمایانگر هویت شماست پس بهتر است که در بسته‌بندی‌های خود از لوگو، تلفن و آدرس استفاده کنید.
  • رنگ اولین چیزی است که مشتری شما می‌بیند. بنابراین استفاده از رنگ‌های شاد اثر مناسبی در اشتها آوری مشتریان شما دارد.

 

در این مقال ما در مورد اینکه چه نوع بسته‌بندی فست‌فود در فروش بیشتر کمک می‌کند؟ صحبت کردیم. اینکه ما برای داشتن یک جعبه فست فود مرغوب باید از چه نوع کاغذی استفاده کنیم. طراحی و چاپ بر‌روی جعبه به چه صورت باشد که مخاطبان بیشتری را جلب کند. در صورتی‌که شما می‌خواهید یک جعبه فست‌فود مناسب و زیبا داشته باشید می‌توانید با کارشناسان بهنامان‌پک در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *