مقاله

انواع جعبه و بسته بندی ساندویچ

از گذشته تا به امروز به جرات می‌توان گفت ساندویچ یکی از پرطرفدارترین غذاها به شما می‌رود. نوع بسته بندی این نوع غذا هر دوره با توجه به شرایط مختلف و پیشرفت علم و تکنولوژی متفاوت بوده است. در گذشته از پاکت‌های کاغذی و یا ورق‌های کاغذی کرافت برای بسته بندی این نوع غذا استفاده می‌شد. بعد از آن استفاده از کیسه‌ها آماده پلاستیکی استفاده می‌شد. به مرور زمان و افزایش میزان سفارشات و همچنین تحویل غذا به صورت بیرون بر استفاده از جعبه‌های ساندویچ افزایش پیدا کرد. در این مقاله ما قصد داریم انواع جعبه و بسته بندی ساندویچ را بررسی کنیم.

جعبه ساندویچ

همانطور که در قسمت بالا اشاره شد، ساندویچ یکی از محبوب‌ترین غذاها از گذشته تا به امروز بوده است. غذای ساندویچ در قرن 18 میلادی اختراع شد. در آن زمان فردی به نام جان مونتاگو برای صرفه جویی در وقت خود برش‌های از نان و گوشت را می‌آوردند. بعد از آن این نوع غذا به سرعت در اروپا رشد کرد و به سایر کشورها ورود پیدا کرد. تنوع بالا، سادگی در تهیه آن و همچنین قابل حمل بودن از جمله مزایایی بود که یه سرعت به یکی از محبوب‌ترین غذا تبدیل شد.

برای بسته بندی این نوع غذا در ابتدا از پاکت‌های کاغذی و همچنین کاغذهای کرافت استفاده می‌شد. با گذشت زمان و رشد صنعت پلاستیک دیگر از کیسه‌های پلاستیکی استفاده می‌شد. اما بسته بندی‌های پلاستیکی مشکلاتی را به همراه داشت. از جمله این مسائل و مشکلات می‌توان گفت، هنگامی که مواد غذایی گرم درون بسته بندی‌های غذا قرار می گرفت باعث انتقال گرما می‌شد و بخار حاصل از غذا باعث تغییر در طعم و مزه غذا می‌شد. از طرفی اینگونه بسته بندی به محیط زیست آسیب و صدمه جدی وارد می‌کرد.

برای بررسی و مطالعه انواع جعبه فست فود، جنس و چاپ کلیک کنید.

بعد از ایجاد مشکلات و مسائل بالا و همچنین تحویل غذا به صورت بیرون بر جعبه‌های مقوایی ساندویچ جایگزین شد. این نوع جعبه‌ها علاوه بر بهداشتی بود کمک بسیار زیادی به حفظ ساندویچ هنگام تحویل به مشتری می‌شد. از طرفی جعبه‌های کاغذی ساندویچ مسائل و مشکلات آسیب به محیط زیست را نداشت.

در ادامه این مقاله ما می‌خواهیم انواع جعبه و بست بندی ساندویچ را معرفی و بررسی کنیم.

انواع جعبه و بسته بندی ساندویچ - بهنامان پک

انواع جعبه و بسته بندی ساندویچ

ویژگی‌های اثر گذار در جعبه ساندویچ

جعبه ساندویچ باید یک سری ویژگی‌های مناسبی داشته باشد. در این قسمت می‌خواهیم تعدادی از این ویژگی‌ها مهم جعبه ساندویچ را بررسی کنیم.

1.شکل و اندازه جعبه ساندویچ

یکی از عوامل و ویژگی‌های مهم جعبه ساندویچ، شکل و اندازه آن است. اندازه جعبه ساندویچ معمولا به اندازه نان و حجم ساندویچ بستگی دارد. بیشتر نان ‌های ساندویچ اندازه ای بین 17 تا 21 سانت دارند. البته ممکن است برخی از نان‌های ساندویچ فرانسوی به طول 30 سانت باشد. بنابراین با توجه به اندازه نان،، جعبه ساندویچ باید 5 الی 6 سانت بلندتر باشد. 

2.نوع ساندویچ

نوع ساندویچ دومین عامل اثرگذار در تعیین اندازه جعبه ساندویچ است. برای مثال جعبه ساندویچ سرد با ساندویچ گرم می‌تواند متفاوت باشد.

3.نوع مقوای جعبه ساندویچ

سومین عامل اثرگذار در جعبه ساندویچ نوع مقوای به کار رفته در آن است. به طور معمول برای ساخت این نوع جعبه از مقوای ایندربرد استفاده می‌شود، اما با توجه به هزینه بالا مقوای ایندربرد، در ایران از مقوای دوبلکس بهداشتی یا ای فلوت استفاده می‌شود.

4.دوستدار محیط زیست

یکی از ویژگی‌های مهم جعبه پیتزا این است که مواد به کار رفته از آنجایی که از جنس کاغذ است، به راحتی قابل بازیافت است و همچنین نسبت به مواد پلاستیکی صدمه و آسیب کمتری را به محیط زیست وارد می‌کند.

انواع جعبه و بسته بندی ساندویچ - بهنامان پک

انواع جعبه و بسته بندی ساندویچ

انواع جعبه ساندویچ

در این قسمت می‌خواهیم انواع جعبه ساندویچ را بررسی کنیم.

جعبه ساندویچ دو تکه بشقاب شو

این نوع جعبه به صورت جداگانه درب از جعبه است. قسمت پایین این نوع جعبه می‌تواند به صورت یک بشقاب شود. جنس این نوع جعبه از مقوای ایندربرد است و چاپ افست است.

جعبه ساندویچ کلاب مثلثی

ساندویچ‌های مثلثی و کلاب با توجه به اینکه به صورت بیرون بر استفاده می‌شود و همچنین می‌توان از آن به عنوان یک میان وعده استفاده کرد امروزه بسیاری از افراد از این گزینه استفاده می‌کنند. جنس مقوای این نوع جعبه به صورت مقوای ایندربرد و چاپ افست است.

جعبه ساندویچ درب از بالا

این نوع جعبه به صورت جعبه کلاسیک پیتزا است و از این طریق درب جعبه به راحتی باز نمی‌شود. جنس این نوع جعبه هم از مقوای ایندربرد است.

جعبه ساندویچ کشویی

جعبه ساندویچ یکی از بهترین نوع جعبه است که در آن کمترین آسیب را می‌بنید. جنس این نوع جعبه از مقوای ایندربرد است.

جعبه ساندویچ دسته دار 

این نوع جعبه ساندویچ یکی از بهترین نوع جعبه است که شما‌ می‌توانید از آن برای سفارشات بیرون بر استفاده کرد. این دسته‌دار بودن جعبه ساندویچ باعث حمل راحت‌تر آن است. جنس این نوع مقوا ایندربرد است.

جعبه ساندویچ سالنی 

این نوع جعبه برای تحویل سفارشات درون سالن است. جنس این مقوا این نوع جعبه از جنس مقوای ایندربرد است. البته می‌توان از این نوع جعبه به صورت بشقاب شو استفاده کرد.

ساندویچ امروزه یکی از پرطرفدارترین غذا در دنیا است. با توجه به سفارشات بیرون بر و رشد فست فودها، جعبه ساندویچ اهمیت بالایی پیدا کرده است. نوع جعبه ساندویچ و طرح آن باعث بازاریابی و برندینگ محصول شما می‌شود. در این مقاله ما انواع جعبه و بسته بندی ساندویچ را بررسی کردیم. شرکت بهنامان پک با طراحی و تولید جعبه‌های ساندویچ آماده ارائه خدمات تولید انواع جعبه فست فود است.

بازگشت به لیست