مقاله

انواع جعبه مقوایی از نظر شکل ظاهری

انواع جعبه مقوایی از نظر شکل ظاهری

در صنعت بسته‌بندی طیف وسیعی کارتن مقوایی بر‌اساس شکل ظاهری و جنس تقسیم می‌شوند. اینکه از چه نوع مقوایی در تولید کارتن استفاده کنیم بستگی به کاربرد آن دارد. همچنین نوع شکل ظاهری از دیگر عواملی است که به کاربرد آن بستگی بسیاری دارد. در این مقاله ما قصد داریم چند مدل از انواع جعبه مقوایی را بررسی کنیم.

 

انواع کارتن مقوایی بر‌اساس شکل ظاهری

یکی از دسته‌بندی‌هایی که برای کارتن‌های مقوایی میشود در نظر گرفت، انواع کارتن مقوایی بر‌اساس شکل ظاهری است.

کارتن‌های قفسه‌ای شکل

از این مدل کارتن‌ها برای نگهداری محصولات در قفسه‌ فروشگاه‌ها استفاده می‌شود. شکل ظاهری این مدل از کارتن‌ها به این صورت است که درب کوتاهی دارند. از جمله مزایای این محصول قابلیت نگهداری خوب محصول در آن است. ابعاد و نوع مقوای این نوع کارتن به نوع محصول شما بستگی دارد.

کارتن مقوایی درپوش مجزا

یکی از دیگر مدل‌هایی که در کارتن‌ها استفاده می‌شودف کارتن درپوش مجزا است. نوع مقوایی که در این نوع جعبه‌ها استفاده می‌شود، بستگی به کاربرد آن دارد. به عنوان مثال از این مدل کارتن‌ها بیشتر برای جعبه‌های میوه‌ها و خرما استفاده می‌کنند. معمولا درب‌هایی که برای تولید این محصولات استفاده می‌شود، قابلیت چاپ خوبی دارند.

برای خواندن مقاله تولید مو انواع جعبه مقوایی کلیک کنید.

کارتن مقوایی پاکتی شکل

این محصولات ویژگی‌های خاصی دارند از جمله ایمنی بیشتر محصول و ابعاد مختلف از جمله مواردی است که استفاده از این محصول را در صنایع مختلف مقرون‌ به‌صرفه کرده است. به عنوان مثال در کارتن‌های پاکتی شکل شما هنگامی‌که محصول خود را در آن قرار می‌دهید، می‌توانید با استفاده از چسب، منگنه آن را محکم کنید که این امر باعث افزایش ایمنی محصول شما می‌شود. 

 

انواع جعبه مقوایی از نظر شکل ظاهری

انواع جعبه مقوایی از نظر شکل ظاهری

 

کارتن مقوایی پنج پانلی

اگر محصول مورد‌نظر شما بلند و باریک است، این مدل از جعبه بهترین گزینه است. این محصول به صورت تا نشده به فروش می‌رسد. انواع مختلف این محصول به صورت مقوای تک‌جداره یا دوجداره با توجه به میزان محافظت محصول و وزن آن تولید می‌شود. اغلب مقواهای این محصول در تولید قابلیت چاپ تک رنگ و دو رنگ را دارد.

کارتن مقوایی اورلپ 

در این مدل جعبه مقوایی سطح فوقانی روی هم قرار می‌گیرند که همین عامل باعث ایجاد استحکام برای بسته‌بندی می‌شود. کارتن خرما و برخی از مواد غذایی از این مدل بسته‌بندی استفاده می‌شود. نوع این کارتن به وزن و میزان حساسیت بار بستگی دارد. در کارتن مقوایی اورلپ از مقواهای موج‌دار و شیار‌دار استفاده می‌شود. در چاپ این مدل مقوا از انواع چاپ تک رنگ و دو رنگ استفاده می‌شود.

 

انواع جعبه مقوایی از نظر شکل ظاهری

انواع جعبه مقوایی از نظر شکل ظاهری

 

کارتن مقوایی قفل‌دار

این مدل جعبه‌ها به دلیل قفلی که دارند این روزا بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. مزیتی که این مدل از جعبه‌ها دارد این است که شما بعد از سرهم کردن آن می‌توانید محصول خود را در آن قرار داده و سپس درب آن را ببندید و به عبارتی آن را قفل کنید.

یکی از کاربردهای این مدل محصول استفاده از آن در صنعت مواد غذایی است. به عنوان مثال جعبه‌های پیتزا، جعبه همبرگر قفل‌دار از جمله جعبه‌هایی هستند که این ویژگی را دارند. دلیل استفاده از این مدل جعبه برای مواد غذایی، سفارشات بیرون‌بر است که درب جعبه بر اثر حمل و نقل باز نشود و غذا بیرون نریزد.

برای خواندن مقاله بهترین مقوا برای جعبه فست‌فود کلیک کنید.

چاپ بر‌روی جعبه کارتنی

در این قسمت قصد داریم که از انواع چاپ بر‌روی انواع ورق کارتن صحبت کنیم. در بیشتر این موارد از چاپ فلکسو استفاده می‌کنیم. این چاپ ظرافت و دقت کمتری نسبت به چاپ افست دارد. در صورتی‌که از قصد دارید عکس با کیفیت بر‌روی کارتن داشته باشید، می‌توانید تصویر را به صورت جداگانه روی ورق کاغذ چاپ کنید و پیش از مرحله ایجاد خط و برش، روی کارتن بچسبانید. به این مدل جعبه‌های کارتنی، جعبه لمینتی می‌گویند.

 

چگونه تشخیص دهیم که از کدام کارتن استفاده کنیم؟

در این مقاله ما انواع کارتن از نظر شکل ظاهری را بررسی کردیم. مسئله‌ای که باید در تولید سفارشات به آن توجه کنید این است که شما این نوع جعبه را برای چه محصولی استفاده می‌کنید. بنابراین انتخاب جعبه بسته به کاربرد و محصول شما دارد. در صورتی‌که قصد خرید جعبه کارتنی را دارید می‌توانید با کارشناسان بهنامان‌پک در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *